У БТІ стоять величезні черги в звязку з пожвавленням ринку нерухомості

У грудні 2012 року на ринку нерухомості значно зросла кількість угод, оформлюваних як покупцями, так і продавцями нерухомості.

При цьому, в більшості БТІ України стоять величезні черги людей в спробі оформити право власності на нерухомість до початку наступного року і не стикатися з новими правилами оформлення.

Про це повідомляє DOM.ria.ua.

Причина такої ситуації криється в тому, що з 1 січня в Україні набуває чинності новий закон “Про технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна”. За новим законом з нового року реєструвати право власності на нерухомість і землю, чим раніше займалося БТІ, буде Державна реєстраційна служба.

Так, за даними DOM.ria.ua ще місяць тому, талон на отримання витягів з реєстру можна було отримати протягом одного дня, то зараз це займає три. Останній день, коли права на власність стверджує БТІ – 28 грудня. У зв’язку з цим на даний момент у Бюро приймаються заяви тільки на термінові замовлення (від 3 до 10 робочих днів).

Також новий порядок оформлення, за даними DOM.ria.ua, отриманими від кваліфікованих юристів, далекий від досконалості. Державний реєстр прав власності автоматично не буде перенесений у нову систему, і всі дані про об’єкти і учасників угоди нотаріус буде оновлювати в новому реєстрі з нуля. А це може призвести до технічних помилок, накладкам та збігами. Також, не виключено, що послуги нотаріусів можуть подорожчати.

До речі, на думку багатьох юристів, вони не повністю інформовані в усіх тонкощах нового оформлення, тому на початку нового року з реєстрацією прав власності можуть виникати непередбачені накладки і проблеми.