У боржників не будуть відбирати квартир?

УКБС закликає Раду відхилити законопроект про збереження права власності боржника на житло, розроблений депутатами Миколою Дзардановым і Петром Симоненко від фракції Комуністичної партії.

«УКБС звернувся до Верховної Ради щодо відхилення законодавчих ініціатив, які необґрунтовано нівелюють правову захищеність кредиторів і вкладників банків і узаконюють невиконання зобов’язань та судових рішень.

Зокрема, законопроекту, що забороняє стягнення житла, в якому проживає не тільки боржник і члени його сім’ї, але й інші особи», — наголошується в повідомленні.

Даний законопроект передбачає, що стягнення в примусовому порядку єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.

Експерти УКБС зазначають, що даний законопроект містить широке трактування поняття «особа, яка проживає разом з боржником», під яку можна підвести не тільки позичальника і членів його сім’ї, але і будь-яка особа, що проживає в даному об’єкті нерухомості.

Крім того, законопроект не містить механізму компенсації втрат від неповернення кредитних коштів.

УКБС наголошує, що цей законопроект не вирішить проблему соціального захисту населення та низького рівня життя, а лише погіршить платіжну дисципліну проблемних боржників та надасть їм привілеї перед тими, хто сумлінно виконує свої договірні зобов’язання.

Асоціація вважає законопроект №1048 популістським і таким, що несе загрозу для банківської системи та суспільства в цілому.