У 2013 році вартість житла не зміниться

У 2012 році столичний ринок нерухомості зберігав стабільність. У цьому ж році істотного зростання або зниження вартості житла не передбачається.

Про це повідомили провідні експерти ринку нерухомості Києва.

За словами гендиректора агентства нерухомості «Благовист» Ірини Луханіної, столичний ринок залишається стабільним протягом 2,5 років і ця стабільність – лякає.

«Хотілося б трохи більше динаміки, яскравого виходу іпотеки, значного зростання числа угод або переходу в інший сегмент. В основному, в минулому році наші клієнти справлялися своїми силами, іпотеки було дуже мало. Найближчим часом змін не очікується», – додала Луханіна.

Разом з тим, експерт зазначила, що в столиці є сегменти ринку нерухомості, які можуть показати сезонне зростання цін:

«Це так звані столичні «Венеції», – будинки, які розташовані біля водойм. Їх вартість може змінюватись в межах 5-7%».

Вона також додала, що раніше однокімнатну квартиру в Києві можна було придбати за 35 тис. доларів і сьогодні її вартість анітрохи не змінилася.

«Думаю, і в цьому році ринок порадує нас своєю стабільністю», – зазначила Луханіна.

За її словами, ринок нерухомості Києва може стати динамічним завдяки зміні реєстрації прав нерухомості. Крім того, нововведення дозволить істотно скоротити термін оформлення.

У свою чергу, генеральний директор агентства нерухомості Park Lane Галина Мельникова прогнозує в 2013 році збільшення попиту на заміські будинки під Києвом і зростання кількості угод у цьому сегменті на 20%.

Ціна квадратного метра в об’єкти заміської нерухомості нижче, ніж вартість «квадрата» в квартирі, зазначає експерт.

«Навіть якщо в повністю готовому будинку квадратний метр коштуватиме 1 тис. доларів, то це низька ціна, враховуючи, що в неї входить також прибудинкова територія», – говорить Мельникова.

Вона також відзначає, що останнім часом спостерігається нова тенденція: слідом за покупкою квартири слід купівля заміського будинку.

«Особливо це відбувається в діапазоні елітної нерухомості», – підсумувала експерт.

Normal
0
false
false
false
MicrosoftInternetExplorer4