У 2013 році в Україні подорожчають сухі будівельні суміші

Оцінюючи обсяг ринку сухих будівельних сумішей в Україні, фахівці відзначають тенденції зниження темпів зростання ринку, починаючи з літа поточного року, після закінчення Євро-2012.

Кримські археологи презентували кращі знахідки цього року

“Якщо в 2011 році ринок сухих будівельних сумішей становив 8-10%, то вже в кінці 2012 року ясно, що він навряд чи буде більше 4-6%, що на тлі загального скорочення обсягів будівництва на 8% і виробництва на 2% зокрема (за результатами перших трьох кварталів 2012 року)”, — сказав “Делу” комерційний директор ГК “Фомальгаут” Юрій Павлій.

Вже зараз можна сказати, що в 2012 році обсяг ринку сумішей на цементній основі складе близько 1,3-1,4 млн. тонн. У той же час очікується, що за підсумками 2012 року, обсяг продажів “Фомальгаут-Полімін” покаже зростання на 25% в натуральному вираженні і на 35% у грошовому вираженні. Такий ріст фахівці компанії пояснюють змінами як у структурі самої команди, так і в тих методи та підходи в роботі з просування продукції компанії. Сьогодні компанія займає близько 17% ринку сухих будівельних сумішей України.

За даними фахівців, з початку поточного року ціни на сухі будівельні суміші зросли в середньому на 10% порівняно з минулим роком.

“Причому вартість продукції протягом року підвищувалася двічі: у лютому-березні і квітні-травні. Це пов’язано з тим, що в цьому році два рази піднімалися ціни на цемент, зросли ціни на супутні матеріали, а також відбулося підвищення тарифів на залізничні перевезення”, — резюмує Павлій.

У компанії прогнозують, що в січні-березні 2013 року можливе подорожчання сухих будівельних сумішей на 3-5%.