У 2013 році українці будуть платити авансом податок на нерухомість

Тепер в Україні податок на нерухомість можна заплатити авансом.

Згідно з останніми змінами в податковому законодавстві, власники житла повинні будуть до кінця літа 2013 року заплатити податок на нерухоме майно за весь поточний рік. Таким чином, авансом буде сплачено податок за 4 місяці.

Як повідомила юрист ЮК “Алексєєв, Боярчуков і партнери” Дар’я Мантюк-Кирилова, до 1 липня 2013 року всі українці-платники податку на нерухомість отримають податкове повідомлення-рішення. Даний податок вони повинні будуть сплатити протягом 60 днів після отримання цього документа

«Також Податковому кодексі зазначено, що податок на нерухомість нараховується на рік, тобто з 1 січня по 31 грудня. Тобто фактично, людина до 31 серпня сплачує податок на своє житло до кінця року авансом», – пояснила юрист.

Однак Мантюк-Кирилова зазначає, що такий закон має і зворотну сторону медалі:

«А якщо 1 вересня платник податків вирішить продати свою нерухомість? Виходить, що він даремно переплатив податок з вересня до грудня. Хто, як і коли буде повертати йому цю переплату? На цей рахунок потрібні податкові роз’яснення. Не виникало б жодних питань, якщо б люди вперше отримали податкові рішення-повідомлення в наступному році — до 1 липня 2014 року. Тоді все зрозуміло»

Юрист зазначила, що відповідно до п. 265.7.3 Кодексу платник податку на підставі документів, які підтверджують їх право власності на об’єкт оподаткування та місце проживання (реєстрації), може звертатися до податкової для звірки даних щодо площі житла, пільг зі сплати податку, ставки податку та нарахованої суми податку.

Мантюк-Кирилова також підкреслила, що Податковому Кодексі є таке положення, що якщо право власності на об’єкт оподаткування перейшло від одного власника до іншого протягом календарного року, то податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на даний об’єкт, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності.