У 2013 році українці будуть купувати житло економ-класу

У 2013 році українці, як і раніше, будуть купувати житло економ-класу, а забудовники будуть активно пропонувати квартири з ремонтом.

Про це комерційний директор девелоперської компанії “НЕСТ”.

За його словами, в наступному році очікується збільшення купівельної активності на ринку житлової нерухомості в зв’язку з нестабільністю курсу гривні, а також намірами уряду прийняти обмежувальні заходи щодо зберігання активів у доларах.

Браво підкреслив, що житло в Києві є одним з найбільш стабільних і ліквідних активів, тому його покупка найбільш оптимальний спосіб зберегти свої заощадження.

Браво відзначає, що як і в попередні роки, найбільшим попитом буде користуватися житло економ-класу. Навіть зараз в цьому сегменті спостерігається посилення конкуренції між забудовниками. Це дає можливість споживача отримувати більш якісний та доступний за ціною продукт.

За словами експерта, в бізнес – і преміум – класах, незважаючи на сильну конкуренцію між забудовниками, ціна на нерухоме майно залишається досить високою і має тенденцію до зростання. Це, на думку Браво, обумовлено високою вартістю земельних ділянок, імпортного технологічного обладнання, високими витратами на будівництво інженерних мереж і т. д.

Директор девелоперської компанії “НЕСТ” прогнозує, що в 2013 році будівельні організації будуть більш активно пропонувати квартири з частковим або повним ремонтом, орієнтуючись на іногородніх покупців, які їдуть в столицю на ПМЖ, а також на клієнтів, які купують квартиру для здачі її в оренду.

Браво також прогнозує, що в 2013 році не відбудеться відновлення іпотечного кредитування, але залишаться популярними програми розстрочки від забудовників. В основному вони будуть пропонувати розстрочку на 3-5 років, зі ставкою від 7 до 18% в рік в залежності від суми початкового внеску і періоду розстрочення.

Як показав досвід попередніх років, у недобудованих будинках в розстрочку продається 60-80% квартир, так як люди не готові віддати відразу ж всю суму не отримавши взамін свідоцтво про право власності. А в готових будинках квартири у розстрочку набуває 20-30% покупців, зазначає експерт.