У 2013 році ринок нерухомості України не зміниться, – думка

Що нам готує прийдешній 2013 рік на ринку нерухомості, стане відомо тільки після підбиття підсумків «Вибори-2012».

Про це повідомив експерт консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький.

Однак експерт вважає, що в цілому ситуація на ринку нерухомості в наступному році істотно не зміниться. У цей період можна буде спостерігати ситуацію 2012 року, проте в тому випадку, якщо не буде валютних коливань, підкреслив Костецький.

На його думку, необхідно підготуватися до можливих змін як коливання курсу долара і законодавчі зміни, все ж варто.

За словами Експерта, долар може наблизитися до позначки 9, а це означає, що ціна житла в доларовому еквіваленті може знизиться. У гривневому еквіваленті особливих змін чекати не варто.

«У наступні місяці після виборів, можливо, буде введено податок на нерухомість. Також очікуються зміни, що стосуються БТІ, земельних ресурсів. Або це знову ж оттянется на рік і буде якась стабільність. Тому якщо будуть посилені податки, якщо буде остаточно введений закон про обмеження платежів готівкою, то відповідно це на ринку відіб’ється», – прогнозує Сергій Костецький.

У теж час, зазначає експерт, не варто очікувати зниження ставок іпотеки, так як це банківський продукт може тільки збільшиться в ціні.

Такі чинники можуть призвести до того, що ринок нерухомості взагалі працювати не буде», – коментує фахівець.

Найважливішим моментом експерт виділив це обмеження готівкових розрахунків: « Хоча закон вже прийнятий, але він ще не працює. Якщо все-таки він набуде чинності, то на ринку нерухомості це позначиться вкрай негативно. Тобто при продажу будь-якого типу нерухомості, потрібно буде всі гроші пропускати через банк. А більша частина населення України отримує зарплату в конвертах і це може посилити купівлю нерухомості. Так як невідомо, чи будуть контролюватися грошові потоки громадян чи це навпаки зможе допомогти громадянам спростити процес оплати», — зазначив Костецький.

Нагадаємо, як повідомляв портал Kanzas.ua фахівці компанії ProfRielt Україна зробили свій прогноз цін на ринку нерухомості України в 2013 році. Вони також стверджують, що обвал цін на нерухомість станеться у разі різкого падіння курсу гривні.