У 2013 році подорожчають квартири середнього цінового сегмента – експерт

У 2013 році ціни на первинному ринку житлової нерухомості будуть рости досить повільно – не більше, ніж на 3-5% протягом року.

При цьому зростання цін буде пов’язаний переважно з просіданням гривні щодо долара, подорожчанням будматеріалів, а також з незначним зростанням попиту на житло. Таку думку, коментуючи перспективи первинного ринку нерухомості, висловив начальник відділу продажів ЖК «Park Stone» Дмитро Шостя.

За словами експерта, ажіотажний попит на нове житло, який спостерігається на цілому ряді об’єктів у столиці та великих містах України, трохи стихне на новорічні свята і відновиться навесні.

«Незважаючи на досить песимістичні прогнози щодо розвитку економіки, політична ситуація, на яку переважно орієнтуються покупці житла в середньому сегменті, сегменті економ-плюс, стабілізується. Також очікується зрозуміла ситуація з курсом. Оскільки квартири почнуть досить стабільно продаватися, забудовники ймовірно будуть урізати знижки, мінімізувати акційні продажу. Тобто фактично ціни виростуть як мінімум до свого базового рівня», – зазначає Д. Шостя.

На його думку, найбільшим попитом будуть користуватися квартири в середньому ціновому сегменті, оскільки пропозиція таких квартир поступово зменшується.

«Житлові комплекси, розраховані на представників середнього класу, поступово здаються в експлуатацію. На ринок виходять або будівельники елітного житла, або «бюджетники». Що стосується Києва, також все менше залишається якісних майданчиків для зведення комфортного будівлі», – говорить експерт.