У 2013 році обсяг нової пропозиції офісних площ Європи буде обмеженим

Аналіз окремих європейських країн показує, що падіння показників нижче середньоєвропейського рівня на ринках п’яти найбільш доступних європейських країн можливе в разі несприятливого сценарію.

Про це йдеться в звіті компанії DTZ.

Показники цих непрофільних ринків вже знаходиться на низьких рівнях і за нашими прогнозами швидке відновлення темпів зростання малоймовірне. Найменш доступні європейські ринки офісної нерухомості, наприклад Лондонський West End і ЦДР Парижа, навпроти, істотно зміняться в разі несприятливого сценарію. Це означає, що при несприятливому сценарії, компанії – орендарі зможуть зафіксувати економію коштів на ринках офісної нерухомості в двох найбільших країнах Європи.

«З інвестиційної точки зору, ми не очікуємо широко поширеного недотримання умов договорів оренди компаніями – орендарями або збільшення обсягу вакантних площ, а обсяг нової пропозиції буде досить обмеженим. Крім того, за нашими очікуваннями, корпоративні орендарі, намагаючись уникнути потенційних операційних ризиків, зосередяться на економії коштів.

Багато орендарів залишаються на займаних на даний момент офісних приміщеннях, сподіваючись на перегляд умов договорів оренди. Це означає, що рух грошових коштів (включаючи непримиальные і середні за якістю об’єкти нерухомості), незважаючи на побоювання багатьох, ймовірно ще більше стабілізуються», – повідомив Ганс Вренсен, Глава департаменту Аналітик і Консалтингу.