У 2013 році київська вторинка подешевшає

У поточному році вартість нерухомості Києва знизилася в середньому на 5%.

Експерти переконані, що зниження цін на вторинне житло столиці буде відбуватися і в наступному році.

«Зараз йде стиснення ринку і стрімке здешевлення центру міста і квартир не дуже ліквідних. Рано чи пізно вони прийдуть до цін економа і точно також штовхнуть вниз цей економ. І, власне, падіння продовжиться і далі», – прокоментував ситуацію на ринку нерухомості експерт Віталій Котенко.

За його словами, найбільше ціни на квартири впали в раніше престижних дореволюційних будинках і “сталінках”. Також подешевшали земельні ділянки для будівництва власного житла. Очікується, що така тенденція збережеться, зазначає експерт.

А ось вартість малогабаритних хрущовок і новобудов економ-класу залишилися на тому ж рівні. Оскільки грошей, щоб купити що-небудь трохи краще у людей зараз немає.

Котенко наголошує, що в 2013р. чекати розквіту ринку нерухомості навряд чи доведеться в зв’язку з нестабільною економічною ситуацією в країні.

Експерт переконаний, що дорогі і неліквідні квартири подешевшають мінімум на 5-10%. Однак, це лише за умови, що уряду вдасться втримати курс гривні. Якщо ж ні – обвал на ринку вторинної нерухомості може бути і більше.