У 2012 році вартість житла збільшиться на 10%

Експерти прогнозують, збільшення вартості житла торкнеться нових будинків, які буду введені в експлуатацію у цьому році.

У 2011 році в Києві будівництво вели 23 забудовника на 38 будинках. “Ціни протягом року були стабільними, зміни в межах 10% спостерігалися в будинках на завершальній стадії будівництва.

Також одна з тенденцій року, що минає – зростання платоспроможного попиту на якісні об’єкти нерухомості“, – відзначає директор проектної групи “Архиматика” Олександр Попов.

Крім цього, зростання цін в доларах в межах 10% прогнозують експерти і в 2012 році. А враховуючи очікувану масштабну емісію гривні, ціни на “первинку” у національній валюті можуть вирости на 30-40%. “Будуть спостерігатися сезонні коливання, а також підвищення вартості житла, яку введуть в експлуатацію в 2012 році”, – говорить комерційний директор девелоперської компанії “НЕСТ” (ПАТ “Нерухомість столиці”) Костянтин Браво.

Серед основних тенденцій 2011 року можна назвати активізацію будівництва на ряді об’єктів, роботи на яких ще в минулому році були припинені.

В цілому 2011 рік був важливим для ринку нерухомості, оскільки відбулися законодавчі зміни, зокрема прийняття закону “Про регулювання містобудівної діяльності”.

“Основний вплив нових положень зазначеного закону на ринок, ймовірно, буде відчуватися вже в 2012 році”, – продовжує Попов.

Підводячи підсумок – фахівці ринку нерухомості та будівництва прогнозують у 2012 році в Україні введення в експлуатацію 6,5 тис. кв. м нового житла. Радник глави Мінрегіонбуду, віце-президент Конфедерації будівельників Анатолій Беркута говорить, що в цьому році буде здано всього житла на 10% більше, ніж у 2011-м. В минулому році цей показник, за його даними, склав 9,7 млн. кв. м. А в нинішньому, судячи з усього, повинен перетнути позначку в 10,5 млн. квадратів.