У 2012 році сільськогосподарські землі стануть вигідним обєктом інвестицій на ринку нерухомості Великобританії

Самим вигідним активом у Великобританії в 2012 році стануть сільськогосподарські землі, оскільки темпи зростання їх вартості залишаються досить високими.

На думку експертів, актив такого типу буде більш вигідною інвестицією, ніж покупка нерухомості в центральних районах Лондона.

Фахівці консалтингової компанії Savills очікують зростання вартості ділянок землі на 36% протягом наступних 5-ти років. Передбачається, що інвестори можуть отримати прибуток як мінімум 5% від суми інвестиції протягом наступних 12 місяців, якщо спрямують свої кошти у купівлю земельних ділянок початку наступного року.

Як повідомляється, сільськогосподарські ділянки у Великобританії за минулі 5 років підвищилися в ціні на 138%. Цей результат істотно перевершив інвестиції в комерційну нерухомість, акції та житлові об’єкти. Однак головним чинником зростання цін на землю, на думку представника Savills, є обмежена пропозиція.

У 2012 році в компанії очікують більш низькі темпи зростання вартості угідь порівняно з середніми значеннями. Це пов’язано з невизначеністю в економіці Великобританії.

На думку експерта з Savills, наявність високого попиту на орні землі забезпечить прибутковість інвестицій в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Основними ж інвесторами в сільськогосподарські землі залишаються британські фермери.

Між тим, представник однієї з шотландських ріелторських компаній Чарльз Даджин підтверджує, що дисбаланс попиту і пропозиції залишається головною причиною подорожчання сільськогосподарських угідь. Він відзначив наявність різниці в ціні між землями в залежності від їх якості. Ця різниця може досягати величини 100%. Ціна найкращих орних земель досягає 8000 фунтів стерлінгів за акр, тоді як вартість земель більш низької якості становить 4000 фунтів за акр.