У 2012 році продажі на «вторинці» істотно зросли

В минулому 2012 році на ринку вторинної нерухомості спостерігалося зростання. Порівняно з 2011 роком продажі на вторинному ринку збільшилися на 30%.

Про це поінформував керівник відділу продажів агентства нерухомості “Експерт Нерухомості” Марина Масель.

За її словами, така ситуація зумовлена тим, що вітчизняний ринок нерухомості вже потихеньку починає відходити від шоку, викликаного економічною кризою 2008-2009 рр ..

Вона зазначила, що існує багато факторів, які значно вплинули на ринок вторинної нерухомості України. Одним з основних експерт назвала позицію банків, які перестали боятися видавати пільгові іпотечні кредити. За її словами, вони почали охоче надавати позики такого роду покупцям нерухомості.

«Безсумнівно, криза відлякала інвесторів, зацікавлених в гарантованого прибутку без зайвих ризиків, проте в той же час завжди залишаються побутові питання, які пов’язані з такою потребою купівля житла», – прокоментувала Масель.

Між тим, експерт зазначила, що ціни на нерухомість суттєво не змінилися.

«У 2012 році статистика демонструвала стрибки цін не більше ніж на 1-2%, проте цей відсоток, як правило, «з’їдався» торгом. У зв’язку з цим, можна сміливо стверджувати, що рівень цін залишився незмінним», – наголосила керівник відділу продажів.