У 2012 році обсяги кредитування зростали в 20 разів повільніше, ніж у 2011-му

Загальний обсяг кредитування національної економіки в 2012 році залишався практично на незмінному рівні, збільшившись за 11 місяців менш ніж на піввідсотка (або на 3,5 млрд грн).

Це майже в 20 разів повільніше динаміки кредитування в 2011-му, за підсумками якого зростання виданих банками позик перевищив 9%, збільшившись на 70 млрд грн.

“Побічним наслідком жорсткої монетарної політики, яка проводилася для збереження курсової стабільності, стало стиснення ліквідності і подорожчання готівки у банківській системі фінансових ресурсів, на тлі загальноекономічної та політичної невизначеності підвищило ризики довгострокового кредитування”, — підкреслили в УКБС.

Так, середньозважена ставка за кредитами в національній валюті зросла з початку року в 1,5 рази (з 15,6% річних у січні до 23,4% річних у листопаді), а така ж ставка за депозитами збільшилася в 1,8 рази (з 10,3% у січні до 18,7% річних у листопаді).

“Зазначене співвідношення вартості залучених та розміщених ресурсів демонструє ще одну тенденцію, що минає, — рекордна за останні три роки зменшення чистої процентної маржі (з 5,32 до 4,58%), що сигналізує про скорочення питомої ваги дохідних активів”, — повідомили в Асоціації.