У 2012 році обсяг інвестицій у комерційну нерухомість зріс, – експерти

В цьому році основний інтерес інвесторів у сфері нерухомості в Україні буде зосереджений на діючих торгових і офісних об’єктах. Проте в девелопменті найбільш цікавими залишаться проекти торговельної нерухомості.

В огляді ринку нерухомості, підготовленому консалтингової компанії Colliers International в Україні, йдеться:

«Ймовірно, в 2013 році збережеться помірний інвестиційний інтерес до українського ринку комерційної нерухомості: інтерес до функціонуючим активів буде в основному зосереджений на торговому та офісному сегментами, тоді як інтерес до девелоперським можливостями як і раніше зосереджений на проектах у сфері торговельної нерухомості».

У документі також наголошується, що загальний обсяг інвестицій у комерційну нерухомість нашої країни в минулому році склав близько 600 млн. грн. За словами експертів, це є найвищим показником за останні 5 років.

Також в минулому році ставки капіталізації перебували в рамках очікувань кінця 2011 р. і становили 10,5-12,5% для офісного і торгового сегментів і 11,5-14,0% для складського, говориться в звіті.

У Colliers International відзначають, що навіть при відсутності економічних і політичних потрясінь в Україні у 2013 році ставки капіталізації залишаться на такому ж рівні.