У 2012 році Криму видали 13 тис. актів на землю

Як повідомили в Республіканському комітеті АРК з земельних ресурсів, у першому кварталі поточного року в Криму було видано 13,4 тис. правовстановлюючих документів на землю.

При цьому даний показник становить 40% від загальної кількості документів, виданих у 2011 році.

Як зазначив голова Рескомзему АРК Олександр Чабанов, такий показник – це результат проведеної роботи з виконання ініціатив Глави Ради міністрів Криму Анатолія Могильова в області скорочення кількості довідок, збільшення штату співробітників і жорстких вимог до служби в територіальних відділів регіону.

За словами Чабанова, сьогодні в республіці ведеться активна робота щодо спрощення процедури оформлення держактів. На даний момент вже затверджені і впроваджуються нові типові договори для чотирьох держпідприємств, які мають ліцензію на виконання робіт по виготовленню землевпорядної документації. Крім того, сьогодні за нових договорів укладено близько 50 угод. Варто відзначити, що нові договори містять терміни розробки документації, штрафи за їх порушення, а також умови, згідно з якими компанії беруть на себе зобов’язання представляти інтереси громадян у всіх інстанціях.

Позитивним моментом є також те, що в республіці впроваджується практика виїздів територіальних відділів земельних ресурсів у сільські та селищні ради. Планується, що тепер вони будуть не тільки видавати документи, але і приймати їх на оформлення.

За словами Чабанова, це буде дуже зручно людям, особливо літнім. Крім того, графіки виїздів, будуть публікуватися на сайтах територіальних відділів. Все це спрямовано на те, щоб скоротити черги. Також в Рескомземі планується відкрити пряму телефонну лінію з головою комітету.