У 2012 році іноземним інвесторам відшкодували ПДВ на 19 млрд. грн

За підсумками минулого року іноземним підприємствам було відшкодовано ПДВ 19 млрд грн, грошовими коштами – 14,7 млрд грн, з них у автоматичному режимі – 8,1 млрд грн (55,1%).

Про це повідомляє Державна податкова служба.

Як розповідав раніше радник-посланник, керівник відділу сприяння торгівлі та інвестиціям посольства Польщі Анджей Грабовскі, ПДВ в Україні став відшкодовуватися краще.

“Ми ведемо систематичний моніторинг цієї ситуації серед польських інвесторів і можемо відзначити деяке поліпшення ситуації останнім часом”, – зазначив пан Грабовскі.

При цьому в посольстві Фінляндії підкреслювали, що очікують приєднання все більшої кількості компаній до цієї системи.

“Рішення відповідного питання було б значним кроком вперед у покращенні українського бізнес-клімату”, – говорили фінські дипломати.

У свою чергу делегат німецької економіки в Україні Олександр Маркус повідомляв, що “якщо ще на початку року значна кількість фірм зверталася до нас із проханням про надання сприяння у відшкодуванні ПДВ, то зараз їх кількість помітно зменшилася”.

За даними Міністерства доходів та зборів, обсяг відшкодувань ПДВ в 2012 році склав 46 млрд грн, що на 3,2 млрд грн більше позаминулорічного показника. На 01.01.13 ПДВ “автоматом” отримало 501 підприємство на 23,2 млрд грн. Порівняно з відповідним періодом 2011 року обсяг автоматичного відшкодування збільшилися в 1,5 рази.

Всього протягом 2012 року по ПДВ зібрано 182,9 млрд грн. Порівняно з 2011 роком збір податку збільшився на 13,5 млрд гривень.