У 2012 році елітна нерухомість Києва подорожчає

Експерти прогнозують, що в наступному році елітна нерухомість Києва покаже позитивну динаміку розвитку.

Крім того, за підсумками року, можливо буде продемонстрований помірне зростання вартості нерухомості елітного сегмента на первинному ринку столиці в межах 3-5%.

Як заявила директор з розвитку Knight Frank (Київ) Наталія Проніна, таке трансформування буде пов’язано, в першу чергу, зі збільшенням ступеня готовності об’єктів, що будуються, виходом ряду преміальних проектів, а також зростанням цін на енергоносії і будроботи, поправкою на інфляцію.

Згідно з даними Knight Frank, протягом поточного року на первинному ринку елітної нерухомості столиці зазначалося досить різноманітний і динамічний зміна середньої ціни.

У компанії відзначають, що якщо в першій половині 2011 року цей показник неістотно знижувався, то в серпні-вересні відбулося помітне зростання майже 13%. За словами експертів, таке зростання було зумовлене виходом на ринок нових проектів.

Вартість квартир в нових житлових проектах була значно вище середньої вартості в елітному сегменті. Але вже в жовтні-листопаді на зміну стрімкого зростання показника прийшло зниження середньої ціни, яке було викликано стартом продажів у ще одному елітному житловому комплексі, ціни в якому на цей раз були нижче середніх по ринку. Крім того, посилення конкуренції провокує вихід нових проектів на первинному ринку столиці.

Між тим експерти відзначають, що зниження попиту в усіх сегментах первинного ринку може статися на час проведення Євро-2012.