У 2012 р очікується зниження інвестицій в європейську нерухомість

Обсяг інвестицій у комерційну нерухомість у IV кварталі 2011 р. склав €31,4 млрд., що на 17% більше, ніж у III кварталі 2011 р. Таким чином, річний обсяг інвестицій склав €110 млрд. в 2011 р. порівняно з €104 млрд. в 2010 р. Про це йдеться у звіті з Європейським інвестиційним ринкам, складеному компанією DTZ (входить до UGL Services, яка є підрозділом компанії UGL Limited).

Магалі Мартон, керівник підрозділу аналітики, Континентальна Європа, Близький Схід і Африка, компанії DTZ сказала: «Серед найбільших Європейських ринків, найбільший ріст був відзначений у Франції. Обсяги інвестицій зросли на 83% до €6,7 млрд. у четвертому кварталі порівняно з €3,6 млрд. у третьому кварталі».

Серед інших країн Європи, за даними компанії, Північні ринки показали стабільне зростання, обсяг інвестицій склав €4,4 млрд. в порівнянні з €2,7 млрд. у третьому кварталі, переважно у Швеції і Норвегії. Після високих показників активності у третьому кварталі і інвестицій в розмірі €2 млрд., в четвертому кварталі в країни Центральної і Західної Європи було інвестовано всього €1,3 млрд., так як інвестори стали більш вибірково ставиться до периферійних ринків.

Як зазначили експерти DTZ у звіті, після зростання показників діяльності міжнародних інвесторів в третьому кварталі, обсяги стабілізувалися на позначці €10,9 млрд. у четвертому кварталі (порівняно з €10,2 млрд. у третьому кварталі). Внутрішньорегіональні інвестори були менш активні в цьому періоді, в той час як міжрегіональні інвестори (з-за меж Європи) збільшили свої капітали в Європі до €6 млрд., порівняно з €4,5 млрд. у третьому кварталі, скориставшись порівняною слабкістю європейських валют.

Приватні компанії та організації в сфері нерухомості продовжують домінувати на Європейському інвестиційному ринку, обсяг угод у цьому кварталі склав €17.8 млрд. Показники інституційних інвесторів з обсягом угод в €4.6 млрд. в четвертому кварталі були вище показників компаній, що зареєстровані на фондовій біржі (які були другими найбільш активними інвесторами в Європі).

Нігель Алмонд, заступник директора прогнозування і стратегій компанії DTZ сказав: «Цікаво зауважити, що страхові компанії збільшили обсяг чистих інвестицій з €2,6 млрд. у 2010 до €3,3 млрд. в 2011, що є позитивною тенденцією в обсягах чистих інвестицій впродовж останніх кварталів».

Магалі Мартон також зазначила, що «Заглядаючи вперед, невизначеність на світових фінансових ринках, ситуація з Європейськими банками і зростаючі внутрішні борги починають впливати на настрої інвесторів. З подібним негативним настроєм, ми прогнозуємо, що обсяги інвестицій трохи скоротяться в 2012 р. і складуть €107 млрд. В цілому ці обсяги порівнянні з показниками протягом останніх двох років»