У 2011 році інвестиції в нерухомість у Східній Європі збільшилися 2 рази

В минулому році інвестиції в ключові ринки нерухомості Східної Європи збільшилися. Найбільш привабливими стали ринки таких країн, як Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія і Польща.

Як повідомляє ріелторська компанія Cushman & Wakefield, інвестиції в ринки нерухомості Східної Європи склали 6,1 млрд євро в 2011 році. Це в 2 рази перевищило показник 2010 року, коли інвестиції досягли 2,9 млрд. євро.

Регіональним лідером за обсягом залучених інвестицій залишилася Польща, яка отримала в минулому році 2,58 млрд. євро від продажу нерухомості.

Високі темпи зростання спостерігалися в Чехії. Ринок нерухомості-це країни було спрямовано 2,2 млрд євро.
Ринок нерухомості Угорщини отримав прибуток у розмірі 728 євро, а інвестиції в румунський ринок зросли до 320 млн євро. У цей же період Словаччина залучила інвестиції на суму 263 млн євро.

Обсяг угод з нерухомістю в регіоні зростав протягом більшої частини 2011 року. Ринкова ситуація змінилася в четвертому кварталі, коли інвестори знизили активність через європейської боргової кризи. Банкіри обмежили кредитування операцій з нерухомістю, що також позначилося на стані ринку Східної Європи.

Представник компанії Cushman & Wakefield Чарльз Тейлор вважає, що ринкова активність буде падати в 2012 році. Інвестори побоюються розвитку кризи, тому експерт чекає майбутній обсяг угод на рівні 5 млрд євро. Між тим, Тейлор вважає, що вкладення в торгові, офісні та промислові площі залишаться затребуваними.

Однак Чарльз Тейлор переконаний, що Угорщина стане наступною жертвою боргової кризи, тому інвестиції в ринок нерухомості цієї країни будуть менш популярними.

Тейлор зазначив, що криза може торкнутися ринок нерухомості сусідній Австрії, оскільки банки цієї країни понесуть великі втрати в результаті поширення боргової кризи на Східну Європу.