Типові помилки при продажу заміських будинків – уникайте їх

Дуже часто швидкому здійсненню операції з продажу саме заміської нерухомості заважають досить серйозні прорахунки, які допускаються досвідченими ріелторами.

Фахівці на сьогоднішній день називають п’ять найпоширеніших помилок при продажу саме за містом будинку.

1. Завищення ціни об’єкта. Ніколи не варто забувати про те, що головне завдання продавця полягає в тому, щоб якомога швидше продати будинок, а основна мета покупця при всьому цьому – знайти найкраще пропозиція на всьому ринку. Продавець, само собою, за будинок бажає отримати як можна більше, і покупець при всьому цьому – заплатити якомога менше за все нерухоме майно.

У продавців, як правило, дуже багато часу йде на усвідомлення всієї реальної вартості майна свого. Абсолютно кожен третій продавець нерухомого майна у тому впевнений, що саме його нерухомість «найбільш унікальна». Саме це і заважає адекватній оцінці. І завищена вартість і затягує значною мірою весь процес продажу.

2. Нетоварний вигляд об’єкта. Істотно ускладнює реалізацію об’єкта його кілька непрезентабельний вигляд. Більшість всіх продавців і зовсім не замислюються про те, чому ж потрібно готувати для продажу будинок – прекрасна прибирання в будинку, наведення найбільш простого і елементарного порядку на земельній ділянці допоможуть будинок продати дещо швидше, а часом і набагато вигідніше. Хоча все ж анітрохи не варто забувати, що у будь-якого об’єкта нерухомості не буває такого недоліку, який би зниженням ціни не компенсувався.

3. Спроба за допомогою ремонту значною мірою підвищити вартість будинку. Зважившись в будинку виконати косметичний ремонт, саме головне – не захоплюватися, і ремонт в підсумку не перетворити на капітальний ремонт. Більшість всіх власників вважають, що саме фундаментальний ремонт вартість нерухомості і збільшує на 20-30%. Як вважають експерти, то це дуже глибока помилка. Потрібно добре розуміти, що не кожна обробка здатна збільшити вартість будинку. А особливо не здатна вона цього зробити при дуже невисокому попиті на всі заміське житло.

4. Присутність на показі власника. Показ дуже часто стає для продавця дуже важким психологічним випробуванням. І в тих випадках особливо, коли будував будинок осіб і обжівал його роками, і, ось тепер, просто змушений продавати його. Саме з цієї причини найбільш досвідчені ріелтори всім своїм клієнтам на цій процедурі рекомендують не бути присутнім. Якщо раптом під час показу виникнуть які-небудь питання, на які складно відповісти агенту, то по телефону він завжди може зв’язатися з власником будинку.

5. Обман покупця. Часто так буває, що продавець приховує деяку інформацію. Наприклад, може замовчувати про борги, застави, членах сім’ї. Саме тут слід пам’ятати, що «все таємне завжди стає явним». Саме з цієї причини вся первинна інформація, яка від власника отримана покупцем, зовсім не повинна відрізнятися від тих даних, які в подальшому будуть надаватися.