Турбота аферистів

Прикриваючись громадськими організаціями, квартирні аферисти виявляють свою “турботу” про стареньких. І навіть не лякаються родичів…

За інформацією джерела, якщо раніше аферисти діяли переважно самостійно, а свою діяльність направляли на самотніх людей похилого віку, то тепер вони прикриваються фірмами на кшталт «Турботи» і не бояться родичів.

Так, після смерті 73-річного батька Ірини Петриченко, вона з’ясувала, що у нього був опікун, а, отже, квартиру успадкує він. «Тато жив в однокімнатній квартирі. Ми з чоловіком придбали її йому поряд із собою. Ми з дочкою бували у нього мінімум двічі на тиждень і ніколи навіть сусіди не казали, що його хтось відвідує», – розповіла киянка. Як виявилося, після смерті батька та заяви дочки в міліцію – і вона, і опікун потерпілі.

Міліція з’ясувала, що опікун підписав договір із організацією «Турбота» та заплатив їм $25 тисяч. За фактом шахрайства порушено кримінальну справу.

«Сегодня» провела журналістське розслідування і з’ясувала, що найвідоміша київська «Турбота» знаходиться на вул. Шовковичній, 11. Опікується організацією екс-заступник мера Ігор Добруцький. Він повідомив, що його «Турбота» займається лише організацією дозвілля похилих людей, на кшталт екскурсій, походів у театри тощо.

Інша подібна «Турбота» знаходиться на Хрещатику, яка займається оформленням договорів пожиттєвого утримання.

Нагадаємо, що за даними КМДА за останні два роки внаслідок квартирних афер на вулицю було викинуто понад дві тисячі літніх людей. Всі вони – жертви договорів пожиттєвого утримання. Наприклад, жінкам можуть зробити спеціальний галюциногенний укол, а із чоловіками просто випити і підсунути їм ручку із паперами у потрібний момент. Також зловмисники можуть підробити документи, домовитися із «чорними» нотаріусами або працівниками лікарні. На жаль, тенденція до обману літніх людей та відбирання у них квартир лише зростає.