Ціни на житло в Україні знизяться на третину

У найближчі місяці ціни на нерухомість в Україні будуть продовжувати своє падіння.

В лютому обсяг іпотечних позик в Європі виріс більш ніж на 2 відсотки відносно того ж періоду 2009 року.

Що ж щодо приросту ВВП, то в останньому кварталі минулого року темпи приросту скоротилися з 4 десятих відсотка до однієї десятої відсотка. Як пише Financial Times, це змушує інвесторів інвесторів згадати про можливість другої хвилі кризи.

Також стимулом до нового обвалення ціни стане масштабний розпродаж квартир, які знаходяться в заставі, а власники не можуть виплатити кредити банкам, повідомляє ТСН.

“Якщо в 2010 році в країні не стабілізується економіка і клієнти не почнуть платити за боргами, банки почнуть продавати застави», – заявила представник Українського кредитно-банківського союзу Наталія Зубрицька.

Член правління Universal Bank Віталій Шастун говорить, що основний потік відчужень припаде на другу половину нинішнього і 2011 рік. Наприклад, в США після того, як банки викинули на ринок заставне житло, ціни впали на 30%. Так може бути і в Україні, і для цього є всі підстави, вважає експерт.

За оцінками видання, на даний момент в Україні кількість проблемних квартир і будинків наближається до 31 тисячі – це 12,6% ринку купівлі-продажу нерухомості в 2009 році.

Якщо в 2008 році на одну київську квартиру претендувало до 3-4 осіб, сьогодні співвідношення інше: 100 продавців полюють за одним покупцем.

Експерт Dragon Capital Сергій Зеркалов вважає, що ріелтори, «коли їм вигідно, лякають ринок або намагаються його розігріти».

Голова Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов прогнозує трохи менше 25%-ве здешевлення вторинного ринку житла за підсумками 2010 року.