Ціни на житло в Україні знизяться на 10-15%

З настанням осені українців знову почали лякати подорожчанням житла.

На думку ряду експертів, зростання цін на нерухомість посприяють парламентські вибори в Україні і велика емісія долара США.

Експерти пояснили, чому в Києві готелі дорожче, ніж в інших європейських містах.

Учасники ринку навперебій рекомендують терміново вкладати заощадження в квадратні метри. Втім, це лише чергова спроба продавців створити ажіотаж навколо свого товару. Насправді ніяких передумов до подорожчання житла сьогодні немає. Більш того, ринок нерухомості повільно опускається до цінового дна, тому вартість квартир по всій країні повинна знизитися ще на 10-15% до кінця року

На думку деяких експертів, до кінця року ціни на квартири в Україні мають підвищитися на 7-10%. По-перше, це майбутні парламентські вибори. Політична активність кандидатів призводить до тимчасового зростання доходів населення. В результаті підвищиться попит на нерухомість, і забудовники з продавцями отримають можливість підняти розцінки на самі ходові квартири. По-друге, це плани США щодо емісії долара. Додатковий випуск «зеленого» призведе до її знецінення, тому ціни на нерухомість в доларах різко підскочать вгору.

На тлі цих повідомлень попит на квартири збільшився порівняно з серпнем на 40-60%. Правда, ріелтори кажуть, що більшість людей тільки придивляються, цікавляться. Кількість угод істотно не змінилося. Саме така ситуація і є реальним індикатором зміни цін, стверджують аналітики. Житло не дорожчатиме, тому що його не купують навіть за сьогоднішніми цінами.

«Ті фактори, які могли б змінити цінову ситуацію, в країні сьогодні відсутні. Немає доступної для всіх українців іпотеки і не видно покращення матеріального становища громадян. Тому зараз ринок в комі, і ця стагнація повільно опускає ціни на дно», – каже голова національної ради Ріелторської палати України Олександр Бондаренко.

На думку експерта, це традиційний прийом забудовників і торговців: створити ажіотаж і «підігріти» ринок, щоб збільшити число продажів. Такі спроби вже робилися напередодні Євро-2012, коли «незалежні експерти» обіцяли, що в країну хлинуть мільярди євро і квартири будуть розлітатися як гарячі пиріжки.

«Насправді ні вибори, ні емісія долара ніяк на наших квадратних метрах не позначаться. По крайней мере, до тих пір, поки долар не перевищить позначку в 8,5–9 грн. Якщо це станеться, виникне паніка, яка робить будь-який розвиток подій непередбачуваним. Однак, судячи з сьогоднішньої ситуації, ціни на житло повинні знижуватися ще мінімум півроку», – підкреслив Бондаренко А..