Ціни на житло в Києві досягли рівня 2009 року

Середня вартість столичного житла в 2011 році знизилася на 1,25% і до теперішнього часу досягла рівня цін 2009 року, що встановилися після суттєвої цінової корекції на ринку житлової нерухомості внаслідок кризи будівельного сектора.

“За підсумками 2011 року ціни на житлову нерухомість у Києві в середньому знизилися на 1,25%. Зниження це було нерівномірно. У першій половині року ціни знижувалися досить суттєво і до серпня знизилися в середньому на 4%. В серпні … люди почали інвестувати має грошову масу в нерухомість, тому деякі був сплеск, який тривав з серпня по жовтень і призвів до “відскоку” цін десь на 3%. Однак з жовтня ситуація заспокоїлася і по сьогоднішній день ми спостерігаємо стабільний рівень, відбувся спад активності. Сьогодні рівень цін на ринку житлової нерухомості аналогічний тому рівню, який був в 2009 році після стрімкої корекції”, – повідомив В. Жоголєв на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у Києві в понеділок, 16 січня.

Ст. Жоголєв також зазначив переорієнтацію попиту в сегмент якісного житла, зокрема, у вересні-жовтні відзначався попит на двох – і трикімнатні квартири.

За його даними, на сьогодні середня вартість однокімнатної квартири в Києві становить $71 тис., “гостинки” – $52 тис., двокімнатної – $98 тис., трикімнатної – $125 тис.

“Мінімальна вартість окремого житла становить десь $35 тис. – це переобладнані приватизовані гуртожитки з загальною кухнею та ін.”, – додав він.

Експерт також зазначив, що в минулому році орендні ставки на житло в Києві підвищилися в середньому десь на 5% в основному за рахунок квартир економ – і середнього класів у периферійних районах Києва. При цьому оренда житла в центрі столиці практично не змінилися.

На його думку, в 2012 році подобова оренда житла буде зростати з темпами інфляції.

Президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов, в свою чергу, зазначив, що зростання оренди квартир в Києві в період проведення в Україні Євро-2012 може становити 5-7%.

А. Рубанов також додав, що в цілому за підсумками 2011 року кількість угод купівлі-продажу житла в Києві зросла на третину в порівнянні з 2010 роком.

Коментуючи угоди із залученням іпотеки, Ст. Жоголєв повідомив, що в даний час вигідніше орендувати квартиру, а не купувати її в кредит. “Іпотека на сьогоднішній день в Україні відсутній, ставки на рівні 17% річних – безглузді і цей продукт сьогодні не затребуваний”, – сказав він.