Ціни на заміську нерухомість у Франції повільно ростуть

У середньому ціни на заміське житло впали на 3,5% в 2012 році, але, загалом, за останні два роки вони збільшилися на 0,6%.

Уявлення про тенденції зміни цін на житло і міжнародної купівельної активності дає щорічний огляд ринку заміської нерухомості французького земельного агентства SAFER.

Незважаючи на падіння цін в 2012 році, за період 2011-2012 середня вартість заміської нерухомості зросла на 0,6%, пише портал French property.

Але є величезні відмінності в русі цін по всій країні протягом цього дворічного періоду. При падінні цін більш ніж на 15% у деяких областях, в цей же час, в інших – може спостерігатися таке ж значне збільшення вартості.

Найвищі ціни спостерігаються у столичному регіоні, Ельзасі, Департаменті Верхня Савойя, Ліоні, узбережжя Середземного моря, узбережжі Атлантичного океану, Тулузі та Бордо.

Більш дешевими районами є регіони Бретань, Центр, Овернь, Лімузен і Шампань-Арденн, а також частини деяких інших регіонів.

Кількість іноземних покупців в 2012 році склало 6,4%. Це такий самий результат, як в 2010 і 2011 роках. Хоча він значно нижче рекордного показника 2004 року, який склав 14,3%.

На сьогоднішній день британці продовжують становити найбільшу групу іноземних покупців на французькому ринку. На їх частку припадає 42% всіх міжнародних продажів. На другому місці опинилися бельгійці (18,7% покупців), що показали сильне зростання з 2009 року. За ними слідують швейцарці (9% покупців) і голландці (8,2% покупців). На всі інші країни припадає менше 2% від обсягу продажів на кожну.

Також відзначимо, що ці покупці залишаються вірними своїм уподобанням і продовжують купувати нерухомість в тих районах, в яких вони це робили раніше. В основному цікавляться нерухомістю на Центральному Заході країни, зокрема, це Аквітанія, Пуату-Шаранта, Лімузен, а також частини Південь-Піренеї, Бургундія і Лангедок-Руссільон. А ось департаменти навколо Середземного моря приваблюють покупців різноманітних країн.