Ціни на вторинне житло впадуть

Ринок житлової нерухомості України наповнився чутками про зниження цін на «вторинці». На думку експертів на те є кілька причин.

Самим може бути той факт, що вже з осені цього року всі розрахунки, що перевищують 150 тисяч гривень, необхідно буде проводити в національній валюті і лише через банк, передає radio24.ua.

Не секрет, що вторинний ринок орієнтований на доларовий еквівалент, первинний – на гривневий, тому побажання президента «відійти від прив’язки гривні до долара», призведе до переорієнтації на первинний ринок, зазначає джерело.

Також з серпня цього року вступлять нові правила оцінки майна, в результаті чого очікується, що вартість даної послуги зросте в кілька разів. Разом з цим, як і раніше, залишаються вкрай невигідними умови іпотеки.

Інший істотний каталізатор падіння цін на вторинному ринку – зношеність житлового фонду.

Витрати на обслуговування «хрущовок» стають все більш ємними, і багато приходять до висновку, що зекономлені гроші все одно доведеться вкласти в підтримку життєздатності будинку.

Експерти сходяться на думці, що ряд цих та інших факторів призведе до зниження ціни на вторинному ринку нерухомості. За різними оцінками до осені зниження квадратного метра в середньому може скласти 10-15%.