Ціни на торговельну нерухомість у Європі – стабільні

У більшості ТЦ та на основних торгових вулицях в найбільших містах Європи, Близького Сходу і Африки рівень орендних ставок на торговельні приміщення не змінився, а в деяких містах спостерігалося незначне зростання.

Про це повідомили аналітики міжнародної консалтингової компанії Colliers International.

Лондон як і раніше залишається найдорожчим містом Європи за показниками ставок оренди на приміщення на основних торгових вулицях і в торгових центрах. За результатами першого кварталу 2012 року вони склали 16 951 тис. дол./кв. м/рік і 7 тис. 625 дол./кв. м/рік ссоответственно.

Помітне підвищення орендних ставок на торговельні приміщення на головних торгових вулицях було відзначено у Відні (14%) та Гамбурзі (12%). Ставки оренди на приміщення на головних торгових вулицях Афін та Софії, навпаки, продемонстрували різке зниження (на 12 і 20% відповідно).

Найбільш помітне підвищення орендних ставок у торгових центрах за останні 6 місяців було відзначено в Глазго, Москві і Белграді (11; 7,8 і 7,7% відповідно). У зв’язку з нестабільною політичною та економічною ситуацією в Єгипті ставки оренди на торгові приміщення в Каїрі, навпаки, продемонстрували різке зниження на 23,5%, а ринок орендарів та інвесторів завмер в очікуванні червневих виборів.

У компанії відзначають, що ставка оренди на основних торгових вулицях Києва склала 3 тис. 600 дол./кв. м/рік, а на найкращі приміщення в торгових центрах Києва – 1 560 тис. дол./кв. м/рік.