Ціни на квартири «роздувають» і «обвалюють» експерти конкуруючих продавців

Попит на житло в панельних хрущовках може тимчасово впасти. Експерти ринку нерухомості запевняють, що вартість квартир у таких будинках явно переоцінена.

Якщо врахувати, що подібні заяви робляться не вперше, то створюється враження, що про «завищеною» вартості далеко не найкращого житла нагадують, щоб «відвернути потенційних покупців від варіантів з хрущовками, а натомість нагадати про новобудовах… Побічно це підтверджують ріелтори, у яких зовсім інші прогнози.

Як вважає президент Союзу фахівців з нерухомості Олександр Рубанов, інтерес до житла низької якості падає, і «в найближчі півроку воно подешевшає на 15%, так як було переоцінене під час кризи». Видання «Сегодня» уточнює, що з колегою згоден і експерт столичного ринку Ярослав Цуканов. На його думку, причина майбутнього «падіння» попиту на квартири в хрущовках в тому, що за останні 5 років ціни на них були практично заморожені, а самі вони користувалися попитом у небагатих покупців. В цей же час вартість нерухомості в будинках 1970-80-х років впала на 20%. До того ж повсюдно будується нове житло за ліберальним цінами.

Опитані київським виданням ріелтори зовсім не схильні одностайно підтримувати таку перспективу. Вінницькі, до яких «РЕАЛ» звернувся за коментарем, теж. Деякі з них говорять про протилежні тенденції. Так, житло на вторинному ринку, на їхню думку, до кінця року може подорожчати на 1-1,5%, оскільки оплату покупки доведеться проводити через банк, і зростання ціни вони пояснюють комісійними банку за операцію. А експерт консалтингової компанії Сергій Костецький і зовсім висловив більш ніж правдоподібну думка – мовляв, будь-які заяви експертів спрямовані на пожвавлення ринку нерухомості, тому що одні кажуть про прийдешнє подорожчання, інші – здешевлення. Чи допоможе такий стимулятор, поки банки не повернуться до іпотечних програм, доступним для більшості українців? Навряд чи…