Цінами на житло в регіонах ще далеко до столичних, – експерт

Ціни на вторинному ринку житла столиці, як і раніше, істотно випереджають показники в інших обласних центрах України.

Про це розповів експерт ринку Андрій Гусельников.

За його словами, у минулому році ситуація не змінилася і навряд чи скоро зміниться. Він зазначає, що квартири в Києві, як і раніше, істотно дорожче, ніж такі ж в інших регіонах України.

Гусельников додає, що в 2011 році середня ціна квадратного метра в столиці була майже на 700 дол. вище, ніж містах – переслідувачів.

За словами експерта, сьогодні в середньому у столиці квадратний метр житла коштує 1 800 дол. У той же час, у Львові, який займає 2-е місце по вартості квартир в Україні – 1132 долара. На третьому місці знаходиться Одеса. Тут середня ціна квадратного метра становить 1127 доларів.

Як повідомляється, далі по рейтингу розташувалися великі кримські міста – Севатостополь (979 дол. за кв. м) та Сімферополь (855 дол. за кв. м). За ними – Дніпропетровськ – 779 дол. за кв. м і Харків – 700 доларів. На восьмому місці рейтингу розташувався Житомир з показником 740 доларів за кв. м. Цікаво, що в список міст з найдорожчим в Україні житлом місто Донецьк не потрапив.

Всього в 2011-му році середні ціни на квартири в Україні зросли, порівняно з попереднім роком на 11%, відзначає експерт.