Ціна житла з великою ймовірністю опуститься до 500 доларів за метр

Незважаючи на те, що реальні ціни на ринку нерухомості сьогодні досить високі, домогтися зниження вартості «квадрата» до озвучених Азаровим $500 дійсно можна.

Як відомо, будівництво – годівниця для місцевої влади. Величезні проекти (такі як, наприклад, «Поділля») робили структури, дуже близькі до губернатора (згадаймо розквіт теми будівництва 2006-2008 років), проекти поменше – до дуже великим начальникам.

Схоже, в Києві з цього ніхто нічого особливо і не мав. Плюс потрібно терміново проводити реформи. Щоб народу було добре. А тут ще й світова економічна криза – ціни на житло повинні падати і без реформ.

Виходить, залишилося тільки підштовхнути до падіння ці самі ціни. Ось і міністр будівництва Близнюк сказав, що можна досягти озвучених Азаровим 500 доларів, «доклавши спільні зусилля».

«Прем’єр-міністр озвучив зниження ціни до $500 і $650 за «квадрат», що було б дуже добре для пожвавлення ситуації на первинному ринку нерухомості. Однак на сьогодні реальна ціна квадратного метра у новобудовах Києва сягає $1000. Мінрегіон вже зараз працює над зниженням у тому числі і вартості київського «метра». Ми робимо це обґрунтовано, спираючись на розрахунки і думка будівельного спільноти, зокрема Конфедерації будівельників України. Але це собівартість будівництва, а далі — ринкова складова, яка не завжди містить тільки прибуток забудовника.

Однак розрахунки Мінрегіону підтверджують, що до цифр, озвучених главою уряду, ми повинні прагнути. З іншого боку знаходяться органи місцевого самоврядування. Це питання здешевлення вартості землі для забудовника, а також рішення проблем інженерного обладнання нових майданчиків.

Спільні дії Президента України, уряду, центральних, місцевих органів влади, банкірів, будівельників і, головне, інвесторів зможуть досягти конкретної мети — щорічного зменшення черг на житло», – сказав міністр.

А ось що стосується дешевої іпотеки «від Януковича», – не все так красиво. За розрахунками Мінрегіону (навіть якщо в бюджеті знайдуть мінімум 1 млрд грн на реалізацію житлових ініціатив), отримати дешеву іпотеку під 2% «від Януковича» зможуть лише 10 тис. сімей. Скільки серед них буде вінничан, і «хто ці вінничани будуть з себе», як кажуть в сусідній Одесі, варто тільки здогадуватися.