ТРЦ «Універмаг «Україна» вимагатиме відшкодування незаконних платежів

Згідно з офіційним повідомленням, ТРЦ «Універмаг «Україна» має намір у судовому порядку вимагати відшкодування сум, перерахованих колишнім менеджментом універмагу на рахунки сторонніх компаній у 2010-2012 роках.

В ході внутрішнього аудиту були виявлені платежі на рахунки сторонніх компаній, у т. ч. Lyndhurst і «Елегант-Інвест», в обсязі близько $15 мільйонів. Ця сума наближається до обсягу доходів універмагу за весь зазначений період.

За словами Ростислава Левінзона, в. о. директора ТРЦ «Універмаг «Україна», виведення коштів здійснювався групою осіб, серед яких і колишній директор універмагу Ларису Янез-Пуга.

«Здійснюються платежі приховувалися не тільки від акціонерів, але і від судових органів. Це свідчить про злочинні плани групи», – сказав Ростислав Левінзон.

Він зазначив, що виявлені розкрадання пояснюють завзятість і наполегливість, з якою колишній менеджмент перешкоджав його призначення і виконання керівних обов’язків.

«Півтора роки судових процесів і протистояння знадобилося, щоб виконати рішення акціонерів універмагу і реалізувати зміну менеджменту», – нагадав пан Левінзон.

За словами Ростислава Левінзона, сьогодні зафіксований весь обсяг незаконних платежів та встановлюється коло осіб, причетних до висновку коштів.

«Всі матеріали готуються до передачі в правоохоронні органи; ми сподіваємося, що вони стануть основою не тільки для судового стягнення платежів, але і кримінального переслідування учасників злочинної групи», – повідомив він.

Як повідомлялося раніше, 92,75% ПАТ «Універмаг «Україна» належить групі компаній Quinn. В зв’язку з банкрутством власника групи Quinn контроль над її закордонними активами, в т. ч. ТРЦ «Універмаг «Україна», перейшов до керуючим, призначеним за заявами належить ірландській державі банку Irish Bank Resolution Corporation Limited (IBRC).

У 2011-2012 роках мажоритарний акціонер універмагу «Україна» Quinn Holdings Sweden AB, після того як управління компанією перейшло до розпорядника майна, скликав і провів ряд загальних зборів акціонерів універмагу, на яких були прийняті рішення про обрання нових членів наглядової ради, про усунення Лариси Янез-Пуга від виконання обов’язків та призначення виконуючим обов’язки директора універмагу Ростислава Левінзона.

На початку 2013 року IBRC і інвестиційна компанія «А1», що входить в консорціум «Альфа-груп», підписали угоду про створення спільного підприємства, метою котофого є повернення нерухомості в Росії і Україні, служила забезпеченням раніше виданих банком позик.