Торгових центрів у Києві вже предостатньо, – думка

Сьогодні багато експертів стверджують, що ринок торговельної нерухомості Києва ще далека до повного насичення, однак це далеко не так.

Про це заявив фінансовий аналітик, керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман.

«Так, дійсно сьогодні часто можна почути завищені позитивні оцінки щодо перспектив торговельної нерухомості в нашій країні. Деякі експерти з упевненістю заявляють, що столичний ринок торговельної нерухомості ще не насичений, і мотивують це тим, що в Києві кількість торговельних площ на душу населення набагато нижче, ніж в інших столицях Європи. Це так, проте необхідно враховувати, що рівень життя українців набагато нижче. Ну, припустимо, ми побудуємо ще кілька торгових центрів, і вони будуть стояти порожніми, без товарообігу. А адже саме це і є визначальним для успішності ТЦ», – коментує ситуацію на ринку торговельної нерухомості столиці Ерік Найман.

Фінансовий аналітик не радить інвесторам вкладати свій капітал у торговельну нерухомість.

На його думку, незабаром зі столичними ТЦ буде та ж ситуація, що нині спостерігається з бізнес-центрами. У цьому сегменті орендні ставки продовжують знижуватися, оскільки пропозиція на ринку досить велика, а орендарів мало.