Торгові приміщення Харкова будуть дорожчати

В минулому році попит на торговельну нерухомість Харкова збільшився на 12% і на даний момент залишається найвищим у порівнянні з іншими крупними сегментами ринку комерційних об’єктів цього міста.

Про це повідомила прес-служба компанії “Харківське агентство нерухомості” (ХАН), з посиланням на її керівника Світлану Якімов.

Як повідомляється, в останні місяці спостерігається активізація ринку торговельної нерухомості Харкова. Разом з тим виріс попит і кількість угод з купівлі-продажу, які дають підстави вважати, що протягом 2013 року вартість цього виду нерухомості буде тільки рости.

«Думаю, що за поточний рік торгові об’єкти можуть подорожчати ще, як мінімум, на 5-6%», – вважає Якимова.

За її словами, останні вісім місяців відзначається постійний щомісячний приріст цін на торгові площі в Харкові, який в цілому склав близько 5%, досягнувши позначки в 1492 доларів за «квадрат».

Як повідомляється, найбільшою популярністю у Харкові серед покупців користуються невеликі торгові об’єкти площею від 70 до 200 квадратних метрів, розташовані в густонаселених районах з добре розвиненою дорожньо-транспортною мережею. Якимова відзначає, що в більшості випадків покупців цікавлять об’єкти хорошої якості з ремонтом і потребують мінімальних капіталовкладень.

За даними компанії “Харківське агентство нерухомості”, 53% всіх покупців набувають торговельну нерухомість в центрі міста, де на одного покупця доводиться менше двох пропозицій з продажу. Ще 21% обсягу попиту припадає на великі житлові масиви Харкова — Салтівку і Олексіївку, близько 14% попиту займають райони, наближені до центру, а ще 12% — припадає на інші райони.