Торгова нерухомість Європи – найбільш швидкозростаюча

Торгова нерухомість продемонструвала найкращі показники з усіх секторів комерційної нерухомості в 2011 році.

Про це свідчать дані дослідження компанії CBRE European Valuation Monitor.

Незважаючи на невелике зниження вартості в останньому кварталі 2011 р. (-0,2%), її зростання в секторі торговельної нерухомості за весь рік склав 1,5%. Таким чином, протягом десяти з 16 кварталів, що пройшли з того моменту, коли ринок досяг свого піку, сектор торгової нерухомості лідирував серед інших секторів по всій Європі.

«В цілому, сектор торгової нерухомості лідирує в Європі вже третій рік поспіль. Інтерес до цього сектора зумовлювався наявністю механізмів захисту інвестицій і фокусом інвесторів на ринку Німеччини і особливо на ринках Центральної і Східної Європи. Це призвело до того, що обсяг інвестицій в європейську торговельну нерухомість виріс на 4,9% порівняно з попереднім роком, склавши майже 38 мільярдів євро в 2011.

Захищеність якісної торговельної нерухомості буде як і раніше важлива для інвесторів, які не бажають брати на себе додаткові ризики. Це, разом із зростаючим інтересом до преміальних приміщень на престижних торгових вулицях – де цінова конкуренція значно прискорилася до кінця року на таких ринках, як Лондон і Париж – дозволяє вважати, що вартість торгової нерухомості буде зростати», – прокоментував Ендрю Барбер, старший директор відділу оцінки компанії CBRE.

Порівняно зі зростанням вартості торгової нерухомості в Європі в 1,5% середній показник по всіх секторах залишився на тому ж рівні. Вартість офісної нерухомості зросла на 0,5%, а вартість індустріальної нерухомості скоротилася на 4,5%. Згідно зі звітом CBRE на річні показники в цілому вплинуло зростання числа угод з непремиальными активами. Розрив між преміальними активами та іншими класами став особливо помітний в секторі індустріальної нерухомості, де виробничі приміщення значно впали в ціні, у той час як вартість преміальних активів в логістичному секторі демонструвала хороші результати в останньому кварталі.