Торгова нерухомість в Харкові не подорожчає

На ринку торгової нерухомості Харкова спостерігається активізація. Експерти пов’язують це з тим, що за рік – з квітня 2012 року по квітень 2013 року, ціни торговельної нерухомості Харкова знизилися в середньому на 3,4% – з 1483 до 1433 дол./м. кв.

Як повідомила експерт у сфері нерухомості Світлана Якимова, протягом останніх п’яти років вартість торгової нерухомості поступово знижувалася, проте до недавнього часу вона все ж була далека від ринкової, передають «Харків. Коментарі».

За словами експерта, більшість продавців торгових площ продовжували тримати завищену ціну з тієї причини, що відсутні реальні покупці.

«Однак якщо угода все-таки відбувалася, то рівень торгу іноді досягав 30%», – підкреслює експерт.

Вона зазначає, що за минулий рік реальне число угод купівлі-продажу збільшилася майже в 2 рази:
«Це послужило поштовхом для зниження середньої по ринку ціни торговельних площ», – повідомила Якимова.

За словами, сьогодні в Харкові найбільш затребуваними є ті торгові приміщення, які мають невелику площу – від 50 до 70 кв. м. В основному їх купують для ведення роздрібної торгівлі.

Вона зазначила, що основними критеріями вибору виступають не стільки район міста, скільки розташування в місцях з високою прохідністю і інші характеристики, що впливають на швидку окупність об’єкта (в тому числі, рівень орендних ставок, популярність і технічний стан).

Якимова зазначає, що незважаючи на збільшення попиту, конкуренцію угод купівлі-продажу, як і раніше становить оренда торгових площ, підкреслила експерт. За словами Якимової, в даний час на кожну покупку припадає близько 5 угод оренди.

Найбільш цікаві з точки зору місцевих орендарів приміщення площею від 20 до 60 кв. м. Це обумовлено, в першу чергу, великою кількістю в Харкові дрібного роздрібного бізнесу, низькою платоспроможністю підприємців або їх небажанням вилучати більшу суму грошей з обігу. В середньому оренда торгового приміщення в Харкові обходиться у 100 грн./кв. м, відзначає експерт.

Вона переконана, що в 2013 році активізація місцевого ринку торговельної нерухомості продовжиться, однак це пожвавлення не спричинить за собою збільшення вартості торгових площ і зростання орендних ставок. Це пояснюється тим, що вони максимально наближені до ринкових.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що торговельна нерухомість Харкова зросла в ціні.