Торгова нерухомість поповниться новими торговими центрами

Експерти відзначають, що торгові центри найбільш затребувані в сегменті комерційної нерухомості.

Сегмент торговельної нерухомості є лідером за кількістю тендерних заявок, що подаються генпідрядної компаніям для розрахунку вартості будівництва. Зрослий інтерес рітейл-операторів до будівництва, свідчить про те, що цей напрямок в найближчому майбутньому буде розвиватися швидше інших сегментів комерційної нерухомості. Про це повідомили в прес-службі компанії «Укрбудконтракт».

Як зазначив директор компанії Юрій Іосілевіч, значний потенціал для зростання відкривається перед дискаунтерами і магазинами біля будинку. Перспектива останніх існує як у великих містах, так і обласних центрах.

За його словами, найактивніше в короткостроковій перспективі буде розвиватися столичний ринок, з відставанням від нього в три-п’ять років відбуватиметься поступове насичення якісним пропозицією торгових площ в регіонах.

«Для міст-мільйонників затребуваними будуть проекти універсальних гіпермаркетів, регіональних і супер-регіональних торгово-розважальних центрів» – переконаний Юрій Іосілевіч.

Як зазначив експерт, в даний час будівництво супермаркету (без підключення зовнішніх мереж) обійдеться замовнику від 5200 до 6000 грн. за кв. м., а торгового центру – від 6200 до 7200 грн. за кв. м. У порівнянні з минулим роком витрати на організацію процесу будівництва зросли в середньому на 9%, вартість будівельних матеріалів – на 12,5%.