ТОП-7 найбільш привабливих країн для бізнес-імміграції

Представники середнього і дрібного бізнесу найчастіше мріють переїхати працювати в європейські країни. Там помірні вимоги до розміру бізнес-капіталу і постійного доходу.

«Найбільше у представників малого і середнього бізнесу користуються популярністю прибалтійські країни», – констатує партнер ЮК «TIC» Денис Писаний. За його словами, представники великого бізнесу, як правило, вибирають найбільш розвинені і капіталомісткі країни: США, Великобританію, Австрію та Кіпр. Крім усього іншого, проживання там дає доступ до необмеженої капіталу з низькою процентною ставкою.

З настанням світової економічної кризи умови бізнес-імміграції в багатьох країнах змінилися – у них з’явилися прагматичні і меркантильні підходи. Наприклад, більшість привабливих для имммигрантов країн зараз вимагають від них великих інвестицій у місцеву економіку, підтвердження підприємницького досвіду і обов’язкового проживання в країні протягом кількох років. А Греція і зовсім продає свою нерухомість іноземцям в комплекті з отриманням громадянства.

Латвія

Після вступу в ЄС Латвія стала досить привабливою для бізнес-іммігрантів. Зараз вона готова розкрити свої двері тим, хто інвестує в її економіку. Зробити це можна чотирма способами.

Перший – відкрити свою компанію зі статутним капіталом не менше 35 тис. євро. Другий: придбати діючу компанію і щомісяця платити в держскарбницю не менше 28 тис. євро податків і зборів. Третій: купити нерухомість в Латвії дорожче 141 тис. євро. І, нарешті, четвертий – відкрити депозит у латвійському банку на суму 300 тис. євро.

Важливо при цьому знати, що жоден із способів не гарантує на 100% отримання виду на проживання в Латвії. Кожне прохання розглядається індивідуально, і, як правило, відмова отримує кожний третій бізнесмен-іноземець.

Великобританія

Маючи 200 тис. фунтів стерлінгів, можна претендувати на вид на проживання у Сполученому Королівстві. Для таких бізнесменів існує спеціальна програма Business Person.

Власні кошти бізнесменові потрібно не просто розмістити на банківському рахунку в англійському банку, а інвестувати у власну справу на території Великобританії. При цьому від підприємця вимагається активна участь у створеному бізнесі та створення протягом року мінімум двох нових робочих місць.

Натомість надається дозвіл на проживання на 2 роки. Потім його можна продовжити ще на 3 роки. І тільки після цього бізнесмен-підприємець може просити про право безстрокового перебування та роботи на території Великобританії (Indefinite leave to remain).

Канада

Для бізнес-імміграції в Канаду потрібно володіти 300 тис. доларів і бути готовим або організувати там свою компанію, або купити готовий бізнес. Додатково потрібно буде підтверджувати наявність управлінського досвіду підприємця не менше 2 років.

Тоді є шанс отримати трирічну канадську візу. Після року успішної бізнес-діяльності її можна обміняти на візу постійного резидента. Неприємним моментом при цьому є повільність Канадського посольства у розгляді прохань бізнесменів. Цей процес може затягнутися на два роки і довше.

США

Америка – безумовний лідер серед країн, які поповнюють свою скарбницю за рахунок інвестицій від бізнес-іммігрантів, які мріють про ПМЖ в США і переїжджають туди. Для них існує спеціальна «інвестиційна» віза EB5, пишуть Коментарі. Видають її підприємцям, які володіють активами на суму 1 млн. доларів. Крім цього, бізнесменам необхідно розмістити 500 тис. доларів через інвестиційний фонд у схваленому американським урядом проекті терміном на 5 років. Досвід ведення бізнесу не є вирішальним фактором, інвестор може і зовсім не мати.

Варто врахувати, віза EB5 дає право на проживання в Штатах всього на 2 роки. Потім іммігранту належить отримати Green Card – документ, що дозволяє ПМЖ в Америці.

Нова Зеландія

Складно і дорого отримати дозвіл на ПМП в Нову Зеландію. По-перше, потрібно інвестувати в економіку країни мінімум 2 млн. дол. По-друге, треба мати 5-річний досвід успішного підприємництва та його підтвердити документально. При цьому бізнесмен не повинен бути старше 45 років і здати «на відмінно» іспит з англійської мови.

Австрія

Тут від бізнес-іммігранта не будуть вимагати обов’язкового знання німецької мови та постійного проживання на території країни, головне – щоб він міг інвестувати в економіку Австрії 6-10 млн. євро. Є й інший, більш дешевий варіант, – створення благодійного фонду з капіталізацією 2 млн. євро. При цьому покупка нерухомості або цінних паперів держави не дають права на отримання громадянства країни. Оформлення всіх необхідних документів займає від 1 до 1,5 років.

Кіпр

Варіантів отримати громадянство Кіпру багато, але всі вони по кишені тільки дуже заможним людям. Наприклад, паспорт громадянина країни видадуть того, хто сумарно купив нерухомості або цінних паперів Кіпру на суму не менше 10 млн. євро. Готові назвати кіпріотом і того, хто зареєстрував своє підприємство на території Республіки і останні 3 роки отримує від нього щорічний дохід в розмірі не менше 10 млн. євро.