ТОП-5 недобудов України

На сьогоднішній день в Україні налічується більше 18 тис. довгобудів. При цьому будівництво багатьох будинків почали більше 10 років тому.

Своїм зовнішнім виглядом вони абсолютно не вписуються у панораму міст. Але це – півбіди. Люди, які вклали гроші в об’єкти залишилися без житла і ніхто не знає, чи отримають вони свої гроші назад.

Житловий комплекс “Приозерний” в Києві

У структурі комплексу по вул. Здолбунівська, 13, на Позняках був передбачений підземний паркінг, дитячі та спортивні майданчики, невеликий парк, на перших поверхах сплановані комерційні приміщення для обслуговування мешканців будинку. Спочатку будинок планували закінчити у другому кварталі 2009р. Але в 2007р. будівельники звели лише 22-поверховий каркас житлового комплексу. На цьому будівництво зупинилося.

“Дніпровські вежі”, Київ

З початку будівництва цього житлового комплексу, який розташований по пр. Ватутіна минуло 11 років, хоча ці 34-поверхові будинки-свічки цілком могли б стати пам’яткою Троєщини. До речі, двоє з цих будинків вже встигли перекоситися, відхилення становить майже 10 див. Замовником будівництва виступило Головне управління внутрішніх військ МВС України, спочатку висотки призначалися для військовослужбовців.

Будівництво планувалося профінансувати наполовину за рахунок коштів інвесторів та держбюджету, всього в об’єктах планувалося побудувати 890 квартир, з яких 421 повинні були отримати військовослужбовці. Але головний забудовник – корпорація “Укразіябуд” – збанкрутував. Завершити будівництво зобов’язалася компанія “Етьєн-вест”, яка планувала до 2008р. впоратися з будівництвом – але проект завис у повітрі.

Недобудований будинок у Миколаєві

Питання довгобудів не можуть вирішити і в інших містах України. У Миколаєві їх теж вистачає: деякі з них старше, ніж незалежна Україна, а деякі ще зовсім свіжі. Один з найбільш проблемних будинків знаходиться на перетині вул. Космонавтів та Енгельса. Будівництво цього будинку з запланованим торговим центром на першому поверсі було розпочато у 2007р. ТОВ “Укрпромбанк” створив фонд для фінансування будівництва, але процес зупинився рівно через рік у зв’язку з ліквідацією замовника будівництва, ТОВ “Капітолій”.

Ще один житловий комплекс, Київ

Будівництво будинку по вул. Сім’ї Сосніних, 4а,почалося ще наприкінці 2004р., здати його планували в 2006-му, а заселити в 2007р. Але роботи велися аж до кінця 2006р., а потім припинилися. Забудовою займалася компанія Київвисотбуд, а гроші на будівництво брали кілька товариств з обмеженою відповідальністю, створених при банку Київ.

На всі питання інвесторів про причини призупинення будівництва в банку Київ переводили стрілки на забудовника і звинувачували його у нецільовому використанні грошей. Як повідомляє портал, директора компанії затримали у 2009р. за звинуваченням у будівельному шахрайстві, коли він продавав одні і ті ж квартири різним покупцям. Зараз цю справу розслідує Генпрокуратура.

Недобудова в Одесі

Не все гладко і в Одесі. Компанія Альянс почала будівництво 7 будинків у житловому масиві Котовського і на Люстдорфській дорогенесколько років тому, але так їх і не закінчила. Інвестори – а це 2 тисячі сімей вклали в будівництво гроші, але не можуть вселитися у свої повністю оплачені квартири. Серед них – інваліди 1-ї та 2-ї груп, ліквідатори Чорнобильської аварії, афганці, багатодітні сім’ї. 622 сім’ї не мають свого житла і змушені жити на знімних квартирах, одночасно погашаючи взяті в банках кредити.