ТОП-5 найскандальніших довгобудів України

Сьогодні в Україні налічується близько 120 тис. інвесторів довгобудів. Засіб вкладені в будівництво 650 заморожених об’єктів. Деякі з них зводяться вже більше 10 років.

На основі даних Асоціації допомоги постраждалим інвесторам 3Doma.ua склав рейтинг найбільш скандально відомих довгобудів України.

Перше місце рейтингу – довгобуди одеської корпорації “Альянс”, яку місцеві ЗМІ прозвали “корпорацією зла”. Будівництво комплексу йде 7 років. Планувалося звести 6 000 квартир, з них продано 2000 квартир. У будівництво було залучено 800 млн. грн. Як стверджують інвестори, нецільове використання коштів складає 315 млн. грн.

Далі слід київський довгобуд на пр. Глушкова самого авторитетного Вузу країни – Київського національного університету Шевченка. Зводити будинок почали 8 років тому. Збиралися побудувати 2 500 квартир, з них продано 500 квартир. Інвестиції в будівництво склали 320 млн. грн. За підрахунками інвесторів з будівництва вилучено 176 млн. грн.

Третє місце – найпомітніший столичний довгобуд “Дніпровські вежі”. Від давнини деякі будинки комплексу вже перекосилися – кут нахилу складає 10%. Будівництво комплексу йде вже 13 років. Тут передбачалося звести 850 квартир, з них продано 620 квартир. У будівництво було залучено 270 млн. грн. За інформацією інвесторів, не за призначенням було використано 128 млн. грн.

Наступна позиція – житловий комплекс “Нектарний” в Обухові. Як стверджують інвестори, забудовник пішов по шляху сумнозвісного “Еліта-центру”, і продав одні і ті ж квартири кільком власникам. Будівництво триває вже 7 років. Передбачалося побудувати 380 квартир. З них продано, причому двічі, 272 квартири, тобто одна квартира належить двом різним людям. У будівництво залучено 113 млн. грн. З них не за призначенням, за оцінками інвесторів, використано 64 млн. грн.

Замикає рейтинг ще один-скандально відомий заморожений комплекс – в Києві, на вул. Сім’ї Сосніних. Директор компанії-забудовника затриманий за звинуваченням у шахрайстві за подвійні продажі квартир ще в 2009р. Однак, інвесторам від цього не легше. Комплекс будують вже 8 років. Передбачалося, що буде зведено 620 квартир, з них продано 559 квартир. Інвестиції склали 166 млн. грн. За інформацією інвесторів, з будівництва було виведено 20-30 млн. грн.

… Щорічно в Україні будується близько 10 млн. кв. м нового житла. При наших реаліях можна тільки помріяти про те, що 10% від цього обсягу буде зводитися для інвесторів довгобудів. Але навіть у цьому випадку вирішити проблему людей можна буде “всього лише” за 75 років.

Нагадаємо, портал Kanzas.ua вже писав про те, як розпізнати шахраїв серед забудовників і не залишитися без гроша в кишені.