Топ-5 країн, де покупка нерухомості становить величезний ризик

Сьогодні інтерес до закордонної нерухомості досить великий. Не дивно: людей приваблюють порівняно невисока ціна, комфорт та гідний рівень життя.

Проте не кожна угода може бути вдалою; є країни, де придбання нерухомості — великий ризик для покупців. Від покупки нерухомості в яких країнах краще утриматися, розповідає адвокат Олег Сухов (“Юридичний центр адвоката Олега Сухова”), пише SV-Development.

Перше місце в списку займає Іспанія

“За офіційними даними, у 2011 році росіяни придбали в Іспанії понад 1200 квартир. Популярні вілли Коста-Брава і Коста-Дорада, ще пару років тому продавалися з величезним успіхом, сьогодні таким результатом похвалитися не можуть, — повідомляє адвокат Олег Сухов. — Ліквідність нерухомості в цій країні впала в рази: продати об’єкт за ціною покупки практично нереально. Причина проста і банальна: економічна криза!” Недобросовісним забудовникам залишається заманювати непрофесійних інвесторів дисконтами і “копійчаними” цінами. Більш того, в Іспанії, як і в Росії, в будівельному секторі процвітає корупція: близько 100 тисяч об’єктів зведені на березі моря незаконно. Частина будинків вже почали зносити, а привабливі оголошення про продаж такого житла досі можна побачити на інтернет-сайтах.

Далі – Кіпр

Не кожен знає, що Північний Кіпр — це незаконне державне утворення. Адвокат Олег Сухов має свою точку зору на придбання тут майна: “Однозначно раджу утриматися від покупки нерухомості і земельних ділянок на території Турецької Республіки Північного Кіпру, яка є самопроголошеним державою на окупованій території”.

Більш того, на сайті російського посольства в Республіці Кіпр опубліковано попередження для наших співвітчизників про небезпеку придбання нерухомості в північній частині острова. Ризик полягає в тому, що при зміні потенційної влади на Кіпрі дію колишніх законів може бути оскаржене, що автоматично анулює будь-яку укладену тут угоду купівлі-продажу. Колишні власники житла, які в масовому порядку покинули його, емігрувавши з-за політичної нестабільності, рано чи пізно повернуться. Відповідно, їх законні права на нерухомість можуть бути відновлені.

Південно-Східна Азія. В’єтнам

Пляжний відпочинок, краси природи, дивовижна їжа і дешева нерухомість — звучить заманливо, чи не правда? Але в реальності, якщо зберетеся придбати доступне за ціною майно, то напевно залишитеся без грошей і даху над головою.

“В’єтнам — це ще одна зона підвищеного ризику. Придбання нерухомості іноземцями у цій країні заборонено, тому власність часто оформляється на підставного власника з місцевим паспортом”, — розповідає адвокат Олег Сухов.

Привілей на купівлю житла є лише у окремих категорій нерезидентів: інвесторів, підприємців, представників іноземних організацій, які працюють у В’єтнамі. Простіше кажучи, у тих, хто приносить користь місцевій економіці. Купуючи нерухомість на первинному ринку В’єтнаму, не зайвим буде з’ясувати, чи є у забудовника ліцензія на будівельну діяльність, чи він отримав дозвіл на зведення будинку в даному місці, узгоджений план забудови з владою. На вторинному ринку, крім чистоти угоди, слід ретельно перевірити, чи немає за господарем заборгованостей по комунальних платежах та інших боргів.

Четверте місце займають країни Африки

Кілька років тому росіяни активно купували апартаменти на стадії будівництва в Єгипті, Лівії, Тунісі та Алжирі. Дійсно, ціни в північній частині Африки, наприклад, в Єгипті, цілком прийнятні. Крім того, на місцевому ринку нерухомості діє система розстрочення платежів при купівлі споруджуваних об’єктів. Забудовники пропонують безпроцентну розстрочку терміном до трьох років з початковим внеском у розмірі 2530 %. Решта суми виплачується рівними частками щоквартально.

“Але, на жаль, багато об’єктів нерухомості так і залишаються красивими картинками в буклетах, — коментує сформовану ситуацію в Єгипті адвокат Олег Сухов. — Справа в тому, що за місцевим законодавством укладений договір купівлі-продажу ще не є підставою для підтвердження права власності. Він повинен бути зареєстрований в державній нотаріальній конторі і тільки після цього вступає в законну силу. А для отримання свідоцтва про право власності на нерухомість в Єгипті покупцеві необхідно зареєструвати свій контракт в міському суді. Оформлення документів займає близько чотирьох місяців. Настільки довга процедура дає простір для махінацій і приваблює недобросовісних продавців-забудовників, які легко можуть продати одну квартиру кілька разів. Як кажуть, Схід — справа тонка”.

І наостанок — Хорватія

На сьогоднішній день Хорватія — найвигідніша з європейських країн по вкладенню інвестицій в нерухомість. Як показує статистика, близько 300 тисяч росіян мають тут житло. Але не кожен потенційний покупець знає, що до 80 % об’єктів нерухомості є проблемними: на один об’єкт часом претендує до 20 власників!

“Все це обтяжується відсутністю дозвільної документації на будівництво, безліччю обтяжень, домагань третіх осіб і тривалими судовими позовами. У підсумку куплений об’єкт або неможливо оформити у власність, або він просто зноситься місцевою владою як незаконно зведений”, — попереджає адвокат Олег Сухов.

Головна порада: для зниження ризиків при покупці закордонної нерухомості супровід угоди необхідно довірити кваліфікованого юриста тієї країни, в якій ви маєте намір придбати об’єкт.