Топ-20 міст Європи з найдорожчими офісами

У рейтингу європейських міст за ціною оренди офісних площ класу А Москва розташувалась на другій сходинці, поступившись лише Лондону. Високі ставки оренди експерти пояснюють значною діловою активністю та низькою пропозицією на ринку.

У рейтингу європейських міст, який відображає ціну оренди офісів преміум-класу в основних містах регіону, Москва потрапила на друге місце, знову поступившись Лондону – як і в останні 13 років, пише видання. Максимальні показники оренди на ринку офісних площ класу А були відзначені в передкризовому 2008 році, коли була досягнута ціна в €1300 за 1 кв. м в рік.

Аналітики підрахували, що середня орендна ставка в Лондоні складає 1213 євро за кв. м в рік, тоді як у Москві цей показник дійшов до 936 євро.

Високі ціни на оренду можна пояснити значною концентрацією ділової активності, яка не є характерною для інших європейських міст, вважає Ольга Ясько, директор з досліджень і аналітики Knight Frank Russia & CIS.

Газета додає, що до кінця поточного року ставки оренди офісів преміум-класу в Москві залишаться на колишньому рівні, у довгостроковій перспективі прогнозується зростання цін на 3-5%, вважають аналітики Jones Lang LaSalle, пояснюючи зростання орендних ставок низьким обсягом введення нових площ в експлуатацію і стабільним попитом орендарів.

За столицями Британії і Росії слід Женева (822 євро за кв. м в рік), Париж (800 євро), Цюріх (657 євро), Стокгольм (537 євро), Осло (527 євро), Мілан, Франкфурт і Гельсінкі (480, 432 та 372 євро відповідно).

У другому десятку з діапазоном вартості оренди 285-372 євро розмістилися Гельсінкі, Мюнхен, Лондон, Амстердам, Дублін, Гамбург, Мадрид, Відень, Варшава і Брюссель.