ТОП-10 кращих житлових комплексів під Києвом

У десятці кращих житлових комплексів, що з’явилися у 2012 році під Києвом і в містах-супутниках столиці, позицію лідера зайняв ЖК «Чайка», за версією ексклюзивного рейтингу «Дела».

Друге місце в рейтингу належить ЖК «Київський», третє місце зайняв ЖК «Соборний». Місця в рейтингу розподілялися по чотирьох основних критеріях: віддаленість від Києва, тихе поселення, внутрішня і зовнішня інфраструктури, умови придбання.

Додаткові п’ять балів нараховувалися за наявність власного паркінгу. Всі об’єкти були оцінені за 5-бальною шкалою від одного до п’яти.

П’ять балів нараховувалося, якщо: РК знаходиться менш ніж в 6 км. від Києва, збудований або будується у населеному пункті недалеко від центру, в районі хороша інфраструктура, до РК зручно добиратися громадським транспортом.

Бали знімалися, якщо в інфраструктурі ЖК відсутній дитячий садок, школа, супермаркет, банки та інші об’єкти, необхідні для зручного проживання. В умовах придбання житла максимальний бал ставилося за комплекс можливостей при купівлі нерухомості, а саме: купівлю в кредит, розстрочку і надану знижку.

Перше місце в рейтингу зайняв ЖК «Чайка», набравши в сумі 24 бали. Лише на два бали від нього відстав ЖК «Київський» — 22 бали і, відповідно, друге місце. Замикає трійку лідерів — ЖК «Соборний» з 21 балом.

Однакову кількість очок набрали ЖК «Вишнева Оселя» і «Ольжин Град» — по 20 балів і посіли четверте і п’яте місця.

На шостому місці розташувався ЖК «Новатор» — 19 балів. Сьоме і восьме місця між собою розділили ЖК «Столичний» і ЖК «Коцюбинський» — 18 балів. Дев’яте місце дісталося ЖК «Янтарний» — 17 балів, закриває рейтинг РК «Щасливі метри» — 13 балів.

Також було складено експертний рейтинг від компанії Knight Frank. Аналітиками компанії враховувалася сукупність факторів: розташування, ціна-матеріали, планування, інфраструктура, доступність і наявність інформації. За всіма критеріями перше місце в рейтингу зайняв ЖК «Чайка», на другій позиції розташувався ЖК «Новатор», замкнув трійку лідерів — ЖК «Соборний».

Ціни на квадрати в містах-супутниках і в Києві зрівнялися

«Дело» розбиралася і в вартості квадратних метрів. І, як з’ясувалося, останнім часом ціни на заповітні метри в житлових комплексах у передмісті столиці або в містах-супутниках майже не відрізняються від Києва.

Забудовники в містах-супутниках столиці повільно реагують на реалії ринку. Як наслідок, сьогодні ціни на житло в тому ж Вишневому, Вишгороді, Обухові, Українці та інших сателітах майже такі ж, як і в Києві.

«Середня ціна на квадратний метр первинного житла в Українці становить 9000 грн., у Вишневому, Броварах і Обухові — близько 8000 грн. Одним із винятків можна назвати Ірпінь. Тут ціни дещо нижчі, ніж в інших містах-супутниках — 5500-6500 грн., що пояснюється високим рівнем конкуренції серед забудовників. Завдяки цьому місто залишається лідером продажу первинної нерухомості», — розповів «Делу» директор інвестиційно-будівельної компанії «УМК» Володимир Кондратенко.

В цілому ж передмістя Києва не може похвалитися великою пропозицією первинного житла — новозбудованих об’єктів небагато.

«Перевагою придбання первинного житла в столиці є те, що більшість столичних забудовників — це великі компанії, які контролюються низкою державних інстанцій і, в силу цього, дотримуються всі необхідні норми. Дрібні забудовники, які працюють в містах-супутниках і передмісті, часом знаходять способи уникнути суворого контролю. Як наслідок, може виникнути ситуація, коли об’єкт зданий, люди в’їхали, а комунікації не підключені. І власникам нових квартир доводиться жити, обходячись, наприклад, без гарячої води», — резюмує Кондратенко.

Обов’язково потрібно наводити довідки про забудовника

При покупці житла необхідно звертати увагу на дуже багато факторів. В першу чергу, потрібно в обов’язковому порядку навести довідки про компанії-забудовника, особливо якщо будинок ще не добудований. «Ми рекомендуємо вивчити сайт компанії, ознайомитися з її історією, з об’єктами, які вже завершені або перебувають на стадії реалізації. Відвідайте спеціалізовані форуми, де спілкуються покупці квартир в комплексі, що вас цікавить. Також не буде зайвим відвідати будмайданчик, щоб переконатися, що на об’єкті ведуться активні роботи», — радить «Делу» директор девелоперської компанії «НЕСТ» (ПАТ «Нерухомість столиці») Костянтин Браво.

Якщо ви переконалися в надійності забудовника, проаналізуйте район будівництва будинку, а також сам будинок: транспортну доступність, наявність необхідної інфраструктури (паркінг, дитячі майданчики, магазини, школа тощо), плани забудови навколишньої території (якщо навколо будинку спостерігаються великі незабудовані ділянки). Уважно вивчайте планування квартир — навіть у новобудовах зустрічаються незручні варіанти.

«Якщо для вас важливо якісне обслуговування, шукайте будинку з власною компанією, що управляє, але у якої вже є досвід управління такими житловими комплексами або будинками. При цьому рекомендуємо порівняти розмір тарифу з якістю і змістом послуг, а також порівняти тарифи в різних новобудовах. Якщо будинок вже готовий і дозволений перегляд квартир, обов’язково сходіть, щоб оцінити якість будівництва і вибрати квартиру, яка вам найбільше сподобається», — резюмує Браво.