Тенденції на ринку іпотечного кредитування

Як змінилася авансова політика банків на ринку іпотеки за останній рік? Що впливає на встановлення банком мінімального внеску за кредитом у квітні-2013? Які ще тенденції можна зазначити на ринку іпотечного кредитування в квітні-2013?

Олександр Кислун, заступник начальника управління іпотечного кредитування ВТБ Банку

На ринку спостерігається поступове зниження ставок, яке стало можливим завдяки зниженню ставок за депозитами. Крім того, на зниження ставок по іпотеці вплинуло зниження ДІУ ставки рефінансування, яке було здійснено завдяки емісії та розміщення цінних паперів на суму 1 млрд грн.

Також спостерігається тенденція розширення банками продуктових лінійок іпотечними програмами зважаючи на доступність ресурсів різної терміновості. В першу чергу, лінійки розширюють банки, які не мають великого портфеля проблемної іпотеки, сформованої у 2007-2008 роках, а також державні банки.

При цьому ринок поки відчуває дефіцит цікавих і доступних іпотечних програмах, попит на житло зберігається на високому рівні, хоча і має відкладений характер.

Богдан Гапонюк, начальник відділу житлового кредитування “Укрсоцбанку”, UniCredit Bank ™

Авансова політика банків на ринку іпотеки вже довго не змінюється – більшість банків дотримуються оптимального, з точки зору ризиків, співвідношення 30:70 (30% – аванс, 70% – кредит). Та й клієнти стали більш тверезо оцінювати свої можливості і не поспішають купувати нерухомість з авансом нижче 30%.

Володимир Линник, начальник відділу розвитку продуктів ПАТ «Банк Кіпру»

Порівняно з весною 2012 р., пропозиції банків в аспекті мінімальної участі позичальника при іпотечному кредитуванні практично не змінилися. В залежності від кредитних програм, як і рік тому, для одержання кредиту позичальник повинен сплатити від 30% до 50% вартості нерухомості. При цьому така політика обмеження ризиків простежується як у невеликих банків, так і у лідерів ринку.