Темпи кредитування фізосіб сповільнилися

За перші місяці поточного року темпи видачі нових споживчих кредитів фізичним особам різко впали.

У лютому банки видали кредитів усього на 5,2 млрд. грн проти середньомісячного за останній рік рівня в 7,1 млрд. грн.

Про це повідомили в компанії “КредитМаркет”.

Як повідомляється, лютневий обсяг виданих споживчих кредитів у розмірі 5,2 млрд грн, — виявилася значно нижче, ніж січневий показник, який склав 5,5 млрд грн. Обидва ці показника більш ніж в 1,5 рази менше не лише пікового грудневого показника — 8,7 млрд грн, але майже на 40% нижче та середнього за останні 12 місяців показника — 7,1 млрд грн.

Як пояснює генеральний директор “КредитМаркет” Ігор Дурицький, скорочення видачі споживчих кредитів пов’язана з двома чинниками. За його словами, перший з них це сезонний. Як правило, він діє кожен рік. Найчастіше, в перші два місяці року споживча активність знижується.

Між тим, другий фактор виявився для всіх повною несподіванкою. У зв’язку з тим, що в кінці січня і початку лютого були сильні морози, багато покупців і потенційні позичальники відклали на шопінг потім і вели більш пасивний спосіб життя.

Дурицький зазначає, що при нормальних обставинах можна було б розраховувати в лютому на 5,7-6,0 млрд грн, але результат виявився, як бачимо, набагато нижче.

Як повідомляється, в перші два місяці 2011 року було видано споживчих кредитів фізичним особам в розмірі 4,8 млрд і 5,4 млрд грн відповідно проти 7,7 млрд грн у грудні 2010 року.

Як зазначається, сезонний спад за аналогічний період 2010 року був короткий і локальний.