Темпи будівництва в Україні не ростуть і покупців на первинному ринку все менше

Всупереч офіційним даними ринок нерухомості практично завмер. Про це заявив голова Спілки консультантів з нерухомості Віктор Несін.

Раніше Державна архітектурно-будівельна інспекція констатувала підйом будівельної активності України, більш ніж в півтора рази, а Укрстат оприлюднила дані за I півріччя 2012 року, згідно з яким в Україні введено в експлуатацію житла на 55,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

В ефірі Першого ділового каналу, експерт озвучив думку суперечить офіційній статистиці. «Я б не сказав, що у нас темпи будівництва збільшилися. У нас як були проблемний будівництва, так і є. Це зокрема пов’язано і з законодавством, але в першу чергу – з низьким ступенем відповідальності забудовників», – сказав Віктор Несін.

Зі слів головного консультанта з нерухомості, місяць проведення Євро-2012 активність на ринку нерухомості всупереч прогнозам влади не зросла, навпаки знизилася. «Поки йшов місяць Євро, ринок нерухомості взагалі завмер – ніякої активності не було, продажі знизилися. По закінченню Євро якась активність з’явилася», – розповів Несін.

Крім того, експерт констатував значне скорочення покупців на первинному ринку нерухомості. З його слів з 2008 року кількість покупців скоротилося на 60%. «Якщо «докризового» покупця на первинному ринку взяти за 100%, то на сьогоднішній день, я думаю, залишилося 40 відсотків, не більше», – зазначив Несін.

Почасти таке скорочення пов’язане з ризиками інвестування в будівництво житла, будівельники, на жаль, досить часто затримують здачу будинків на півроку і більше. Крім того, на думку експерта, відтік покупців пов’язаний з відходом спекулянтів з ринку нерухомості. З первинки пішли ті, хто інвестував у будівництво на початкових етапах за низькою вартістю, а коли будинок вводили в експлуатацію – продавали квадратні метри готового будинку набагато дорожче. Сьогодні така система не вигідна, прибутків не приносить. На ринку новобудов залишилися лише ті, кому дійсно необхідно житло і у кого є кошти.