Ситуація на ринку оренди житла Харкова нагадує докризовий період

У серпні 2011 року ринок оренди нерухомості Харкова пожвавився, а орендні ставки демонстрували значне зростання порівняно з липнем поточного року.

Такі результати аналізу, проведеного фахівцями служби маркетингу компанії «Харківське агентство нерухомості». За їх даними, в серпні в порівнянні з попереднім місяцем ціни оренди нерухомості зросли в середньому на 15-17%.

Крім того, за минулий рік орендні ставки житла в Харкові підвищилися на 300-800 гривень. Так, середня вартість оренди однокімнатної квартири зросла за цей період на 300-500 гривень, двокімнатної – на 300-800 гривень. В даний час орендні ставки складають 1500 і 2000 гривень відповідно (Див. рис.1).

За словами директора філії компанії «Харківське агентство нерухомості» Андрія Правдіна, орендувати квартиру в серпні цього року було значно складніше, ніж в минулому році, що говорить про значну активізацію сегменту оренди. «Зараз ситуація на ринку оренди Харкова нагадує докризовий період. Тоді, у 2008 році, при традиційному наплив студентів у серпні-вересні пошук квартири для оренди ставав справжньою проблемою. Внаслідок підвищення попиту відбувався і зліт цін. Зараз ситуація повторюється», – підкреслив Андрій Правдін.

Крім того, зазначив експерт, в серпні підвищився попит на житло економ-класу – найбільш затребуваними стали однокімнатні квартири, вартість оренди яких не перевищує 2-х тисяч гривень. При цьому, орендарі в першу чергу орієнтувалися на ціну, а місце розташування квартири, віддаленість від станцій метро і інфраструктура району відігравали другорядну роль.

За прогнозами фахівців, підвищення орендних ставок на житлову нерухомість продовжиться до початку опалювального сезону – у другій половині жовтня. Оренда подорожчає на тлі очікувань щодо підвищення тарифів на послуги ЖКГ, вважають експерти.