Світовий Банк готовий розширити фінансування України

Світовий банк не вважає інвестиції в Україну ризиковими.

Про це заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, передають «Аргументи і Факти»

За його словами, намір Світового банку розширити фінансування України з 500 млн. дол. до 1 млрд. дол. може значно поліпшити її інвестиційну привабливість вже найближчим часом.

Таку думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Також експерт упевнений, що намір Світового Банку стане позитивним сигналом для інших іноземних інвесторів.

«Банк реалістично дивиться на результати роботи української економіки і не вважає, що вкладення грошей у нашу економіку містить ризик, – підкреслив Охрименко. – Швидше, навпаки: за останній рік інвестиції Світового банку в Україну зросли на 30% – це втричі більше, ніж за минулі 18 років, коли фінустанова почало співпрацювати з Україною».

Він нагадав, що Україна вже отримала від різних міжнародних фінансових організацій, у тому числі і від Світового банку, близько 6 млрд дол., якщо не враховувати кредити МВФ. Ці гроші були в основному спрямовані на фінансування реконструкції Хмельницької АЕС, будівництво нових ліній електропередач, а також доріг і транспортних розв’язок і модернізації підприємств з метою зниження енерговитрат.

Раніше повідомлялося, директор СБ по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан заялял, що бачить можливості для збільшення обсягу надання Україні позик з 500 млн дол. до 1 млрд. дол. у рік.