Створення земельного кадастру знаходиться на фінальній стадії

Процес створення державного земельного кадастру в Україні вийшов на завершальний етап. Про це заявив представник Світового банку Малколм Чилдрес, слова якого передає ЛІГАБізнесІнформ Український освітній центр реформ.

Аналізуючи зміни, що відбулися з часу попередньої оцінки в травні цього року, представники банку підкреслюють, що в той час була впроваджена лише пілотна версія системи на рівні одного району. Зараз – це активна операційна система, яка розгортається на рівні двох областей. Крім того, вже закуплено значна частина необхідної техніки – сервери для зберігання значних обсягів інформації та апаратне обладнання.

Як повідомлялося раніше інформаційним агентством ЛІГАБізнесІнформ від 13.07.11. Цитата: “Основу Державного земельного кадастру Держземагентства розраховує отримати до кінця поточного року. Але робота над документом буде тривати і далі.”

“Незважаючи на те, що залишається ще дуже багато завдань – з впровадженням програмного забезпечення, його поширенням по областях, районах, а також підготовки персоналу, – ми спостерігаємо жваву активність по всіх областях”, – зазначив Малколм Чилдрес.

Відповідаючи на питання про першочергові кроки, які Україні треба зробити найближчим часом для того, щоб створення кадастру не загальмувало, Малколм Чилдрес назвав три, на його думку, основні:

– встановлення нового програмного забезпечення по всій Україні – тобто в 650 районних відділах та 25 обласних управліннях земельних ресурсів,

– проведення безперервного навчання працівників районного, обласного та центрального рівня, що працювати з АС ДЗК,

– затвердження нормативної бази, яка врегулює застосування закону “Про державний земельний кадастр” і дозволить проводити навчання, включаючи не тільки технічний, а також і правовий компонент.

На нинішньому етапі розвитку кадастру міжнародні експерти вважають, що процес його створення вже незворотній. “Навіть якщо уявити, що впровадження системи припиниться, то процес наповнення бази даних все одно триватиме. Модуль АС ДЗК вже створений, і він буде існувати. Вже існує обов’язковий мінімум, що забезпечує життєздатність системи: програмне забезпечення, технічне обладнання, картографічна основа кадастру”, – зазначила Рум’яна Тончовска, головний спеціаліст із земельних питань Організації з продовольства і сільського господарства ООН (FAO).