Студенти з Нової Зеландії навчилися економити на оренді житла

Студенти з міста Окленд (Нова Зеландія) в цілях економії об’єднуються в групи і знімають кімнату. Багато з них погоджуються спати в одному ліжку з сусідом.

Згідно з даними видання New Zealand Herald, багато студентів в Окленді змушені ділити кімнати друг з одним, оскільки тут за останні шість місяців плата за неї збільшилася на 50 новозеландських доларів. І сьогодні середня ціна оренди житла становить сьогодні 270 доларів щотижня.

30-річна Ліан Сантос приїхала вчитися в Нову Зеландію з Бразилії. Вона живе в одній кімнаті зі студенткою з Італії. Дівчата платять за оренду 135 доларів на тиждень кожна. Ліан Сантос стверджує, що вона ніколи не думала про спільну оренду кімнати у себе в Бразилії. Але тим відсутність, завдяки цьому дівчина придбала багато друзів.

Сантос пов’язує підвищення цін на оренду нерухомості в Окленді з чемпіонатом світу з регбі, який проходив з вересня по жовтень цього року. В цей час було багато болейщиков, які приїхали в Нову Зеландію для підтримки своїх команд. Підписуючи угоди про оренду, вони не звертали уваги на ціну. Саме тому власники нерухомості вирішили заробити на цьому, піднявши вартість оренди. За словами Сантос, навіть після закінчення чемпіонату, студенти відмовляться від спільного проживання.